Українське – на широких екранах

Полтавцям презентували історичний фільм-екшн «Крути 1918». Робота присвячена сторіччю трагічного бою під Крутами взимку 1918 року. На презентацію завітали й актори кінострічки Євген Ламах, Олексій Тритенко та Володимир Філатов. Проходила подія в кінотеатрі «Wizoria Колос».

В кінотеатрі – аншлаг. Полтавці прийшли на презентацію українського фільму «Крути 1918». 

Роман Чорногор, студент Української академії лідерства 

- Цікаво дізнатися, як режисер показує події, які відбулися під Крутами. Саме, як студенти захищали.

Художній фільм «Крути 1918» режисера Олексія Шапарєва створений на реальних подіях. В стрічці йдеться про бій українських студентів з підготовленим військом Червоної Армії на залізничній станції Крути. Презентувати кінострічку до Полтави приїхали й актори. Олексій Тритенко зіграв сотника Гончаренка, який керував студентами під час бою. 

Хоча в цій ролі Олексія Тритенка могли й не побачити. Адже спочатку він пробувався на іншу. 

Олексій Тритенко, актор 

- Спочатку Олексій запропонував 60-річного генерала Савицького. Це був дуже цікавий виклик. Ми навіть зробили проби гриму. Вирішили, що в тебе дуже молоді очі. Я кажу, які, ось ці? А так. Зрештою Олексій сказав, ми хотіли б, аби ти зіграв Аверкія. І я сказав: вов, потрібно було з цього починати.

А от молодий актор Євген Ламах зіграв одного з головних героїв. Андрій Савицький - пацифіст, який на тлі тогочасних подій змінює свою думку та йде воювати. Найбільше, зізнається актор, запам’ятались зйомки бою.

Євген Ламах, актор 

- Запам’яталось найбільше, коли ми знімали сцени на полі бою. Тому що ми знімали більше 12 годин. Знімальний день – це 12 годин, ми знімали більше. І  тоді на майданчику панувала дуже згуртована атмосфера. Якраз чимось ми наблизились до подій, які відбувались 100 років тому. Ось це найбільше запам’яталось.

В українській кінострічці знявся і полтавський актор. Володимир Філатов зіграв генерала Савицького, батька головних героїв. 

На думку Володимира Філатова, такі фільми згуртовують і об’єднують народ. 

Володимир Філатов, актор 

- Гине мій син і говорить таку фразу: «Свободи без крові не буває». Самий головний меседж, щоб від нас відчепився наш головний ворог, агресор Росія. Тоді буде все добре, тоді ми піднімемось і встанемо з колін.

В кінці фільму режисер провів паралель з сучасністю. Останні кадри полтавці зустріли аплодисментами. 

Далі відбулась прес-конференція з акторами. Всі охочі змогли поставити питання, володарі кращих отримали книгу «Крути 1918» зі сценарієм фільму. 

Христина Марчак, студентка Української академії лідерства 

- Цей фільм дуже мене вразив, такі фільми потрібно знімати й надалі. Саме цей фільм можна вважати якісним українським продуктом. Його потрібно поширювати за кордон, щоб люди знали і пам’ятали про цю сторінку в історії.

Стрічка новин