Артем Вітко: "Необхідно дати молоді землю для ведення фермерського господарства"

Артем Вітко: "Необхідно дати молоді землю для ведення фермерського господарства"

Народний депутат-захисник Артем Вітко виступає за першочергове право для молодих випускників аграрних ВУЗів та професійно-технічних училищ на отримання земельної ділянки для ведення фермерського господарства. 

Артем Вітко став одним із співавторів законопроекту, який покликаний утримати молодь на селі та стимулювати фермерство.  

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, сьогодні склалася ситуація, коли молоді люди, приїжджаючи у сільську місцевість після навчання, не мають можливості розвивати і створювати фермерські господарства на своїх рідних землях через відсутність земельних ділянок та коштів для її оренди чи придбання. Таким чином, молоді важко реалізувати право отримати безкоштовно земельну ділянку для ведення фермерського господарства. 

Депутат пропонує передавати земельні ділянки до 50 га у власність громадянам України віком до 35 років, які мають вищу або професійну (професійно-технічну) аграрну освіту і мешкають у відповідній сільській місцевості.

"Молодь прагне відроджувати українське село, - зазначає депутат Артем Вітко. – Ми маємо створити всі умови, щоб випускники аграрних ВУЗів були зацікавлені працювати на селі і застосовувати свої знання".

Омолодження фермерства – загальносвітовий тренд. Ще донедавна середній він фермера в світі становив 55-57 років. Але в аграрний сектор дедалі охочіше приходять молоді підприємці, які хочуть використовувати нові технології та підходи до ведення господарства.

Стрічка новин