Бути елеватору чи ні?

Через таке питання у селі Вили Лубенського району між його мешканцями розгорілась суперечка. Головні аргументи противників будівництва: у двір летітиме отрута, машини, що будуть возити зерно розіб'ють дороги, і людям не буде де пасти корів. Прихильники ж, у свою чергу, бачать перспективу розвитку села, залучення інвестицій у громаду та створення нових робочих місць.

Сам же термінал елеватора планують побудувати на місці пасовища. Забудовники обрали його через вигідне розташування. У селі Вили проходить траса державного значення М-03 «Київ- Харків» та залізниця. За будівництво проголосувало 25 людей, проти - 32. Однак на зборах громади була присутня менша половина мешканців, тому скоріше за все, з часом до обговорення повернуться.

- Сільській раді буде прибуток, а ми дихать будемо цим.

мешканець села Вили 

- Я пропрацював 15 чи 20 років на Оржицькому цукровому заводі. Сушка з жому в хаті . І стояли там фільтри і очистка йшла. 

Микола Кадука, директор опорного закладу Тарандинцівська ЗОШ 

- Я працюю з дітьми. В нас талановиті, гарні дітки з якими цікаво працювать, але вони колись виростуть. Стануть молоддю, яка буде дивитись далі. І якщо ми ось цієї молоді передамо ось цю амброзію і нічого нового не збудуємо. То вони нас спитають: а що ви робили ? І для них тут перспективи не буде. 

Олександр Бєлавін, керівник ТОВ «СОЛАГРО» 

- Він напревлений на підтримку середнього і малого фермерства, в першу чергу, а потім, коли час прийде думаю і агрохолдинги туди прийдуть. Ми не пройдемо жодної будівельної норми державної, в сучасних умовах, якщо вона не пройде екологічну експертизу. 

Стрічка новин