Озброєний бормашиною та щипцями

Дев’ятого лютого у світі відзначають Міжнародний день стоматолога.  Герой нашого сюжету, представник професії, розповів: стоматолог - не просто лікує карієс або пульпіт. Його обов’язок -  майстерно поєднати у собі здібності психолога та точність ювеліра.

Лариса Шило, кореспондент 

- Багато хто нервує перед прийомом у стоматолога. І навіть не може заснути напередодні. Але я хочу розвінчати міф, що ця процедура моторошна або страшна!

Олег Василенко  -  продовжувач справи батька. Згадує - й досі кабінет зубника асоціюється в лікаря не з моторошним очікуванням своєї черги, а затишком та безтурботним дитинством. Адже часто малюком чекав завершення робочого дня татка у поліклініці.

Олег Василенко, стоматолог 

- Люди бояться стоматологів через негативний досвід. Свій або інших людей. Тоді і з'являється стереотип, що стоматологія - це щось страшне. Насправді це не так. Мені дуже пощастило, що мій батько був прекрасним стоматологом. тому в мене ніколи не було ніякого страху. І, так як тато - рідна людина, то і стоматологія - улюблена справа.

Він має й другу освіту - богословську. У вільний час борець з карієсом та ліквідатор зубів мудрості грає на дудці. 

Радить - попри майже забобонний острах перед оглядом, відвідувати стоматолога варто двічі за рік. Навіть, якщо «нічого не болить». Зауважує - найчастіші проблеми через погану гігієну ротової порожнини. Тож варто не ігнорувати щоденне якісне чищення щіткою та зубною  ниткою. Виявляється, 75 відсотків чистоти у роті гарантує саме процедура із зубною ниткою. 

Олег Василенко, стоматолог 

- З приводу харчування, я б радив менще ласувати тим, що «липне» до зубів. Булочки, печиво, пряники. Якомога більше вживати овочів. Ну і звісно, кальцій. Але кальцій - не у вигляді сиру, а преператів. Так буде простіше контролювати, скільки ми його вживаємо. 

Вживати кальцій медик радить тричі на рік. Це має бути місячний курс, по граму кальцію на добу. Загалом стоматолог радить товаришувати лікарю та пацієнту. Довіра полегшить успішний  робочий процес. 

Олег Василенко, стоматолог 

- Мотивацією роботи мають бути не гроші. І навіть не прагнення особистісного розвитку. Все це побічний продукт. Адже найоголовніша рушійна сила - любов до людей.

Команда телеканалу радить вам пильнувати за здоров’ям та мати блискучі усмішки. 

Стрічка новин