«Історичне голосування»

Верховна Рада підтримала зміни в Конституції України. Ухвалили законопроект про закріплення стратегічного курсу України на членство в ЄС та НАТО. Рішення було прийняте в другому читанні на ранковому пленарному засіданні. 

Ольга Соломаха, кореспондент 

- 334 народних депутати проголосували за законопроект» Про внесення змін до конституції щодо стратегічного курсу держави до ЄС.

Почали розглядати  проект закону, приблизно об одинадцятій. Презентував його Голова Комітету з питань правової політики та правосуддя. 

Руслан Князевич, Голова Комітету з питань правової політики та правосуддя

- На своєму засіданні яке відбулося 17 січня 2019 року, одноголосно підтримано пропозицію голови Комітету щодо того, щоб запропонувати Верховній Раді України остаточно схвалити законопроект за реєстраційним номером 9037. Зважаючи на те що,він пройшов експертизу Венеціанської комісії,отримав висновок конституційного суду і 2018 року був попередньо схваленим Верховною радою України.

В обговоренні взяли участь представники депутатських фракцій. Зокрема Юлія Тимошенко заявила, що з Початку своєї політичної кар’єри підтримувала вступ до НАТО.Водночас вона заявила про нечесну гру президента.

Юлія Тимошенко, народний депутат України

- Наша команда одностайно проголосує за зміни до Конституції. В той же час дуже дивно,що це питання піднімається всього за 50 днів до виборів.5 років часу на це не було. І тому ми сьогодні мусимо віддавати собі в звіт,що абсолютно прогнила,корумпована влада.яка мародерствує сьогодні,в тому числі  на нашій армії.Сьогодні намагається використати святі речі-членство України в ЄС і НАТО.

Саме президент ініціював зміни до Конституції. Він виступив перед  голосуванням.

Петро Порошенко, Президент України

- Впевнений в тому ,що ми продовжуємо спільні зусилля по реформуванні України.Впевнений в тому,що завдання членства Європейського Союзу та НАТО є абсолютно реальними.І так само як ми продемонстрували досягнення інших цілей в які мало хто вірив так само,нашими спільними зусиллями, Україна забезпечить членство в НАТО та ЄС.

«За» проголосували члени майже всіх фракцій. Нардеп Олександр Шевченко вбачає  у внесенні змін до Конституції шанс на краще життя для українців.

Олександр Шевченко, народний депутат України

- Спільна безпека через членство з НАТО,вона якраз забезпечить нам той час в якому ми зможемо відбудувати економіку та збудувати сильну армію.

Та все ж не всі парламентарі підтримали ініціативу президента.35 народних депутатів із Опозиційного блоку і деякі позафракційні були проти .

Стрічка новин