На Полтавщині зростає кількість онкохворих

У порівнянні із минулим роком їх стало майже на тисячу більше. Нині область на десятому місці в Україні за показниками захворюваності на рак. 

Торік на Полтавщині зробили близько п’яти тисяч операцій хворим на рак. Після чого у більшої половини - з’явився шанс на одужання, говорить лікар Орест Вовк. Проблемою залишається - несвоєчасне звернення до медиків, що в подальшому призводить до тяжких наслідків.  

Орест Вовк, головний лікар Полтавського обласного онкодиспансеру

- Коли пацієнт поступає до нас у занедбаній формі, нам треба придумувати всілякі комбінації того, чи іншого методу для того, щоб хоч якось покращити його, як життя і максимально скільки в наших зусиллях його продовжити.

На першому місці у чоловіків по захворюваності - це рак легенів, трахеї, бронхів. У жінок - рак молочної залози. Важливою сьогодні є і профілактика раку шийки матки у дівчаток під час статевого дозрівання, каже лікар Людмила Іванова.

Людмила Іванова, головний експерт ДОЗ за напрямом «Акушерство і гінекологія»

- Причиною раку шийки матки у жінок є наявність папілома вірусу. І основний стратегічний захід, який проводиться і почав проводитися на Україні – це вакцинація дівчаток до 14 років.

У Полтаві за три роки планують побудували радіологічний центр, говорить головний лікар онкодиспансеру Орест Вовк. Також закуплять  ефективні лінійні прискорювачі для променевої терапії.

Орест Вовк, головний лікар Полтавського обласного онкодиспансеру

- Вже є проект, зараз в цьому році починається його будівництво.

Стрічка новин