«Янголи у камуфляжі»

Фотовиставка, яку днями відкрили у Полтавській у обласній бібліотеці імені Котляревського. Представлені фотографії висвітлюють події Революції Гідності та реалій бойових дій на Сході країни. 

Іван Балацький - активний учасник подій революції на Майдані. Брав участь у першому серйозному штурмі 11 грудня, у історичному протистоянні 18 лютого між силовиками та протестувальниками, після якого, власне , тодішнього президента Віктора Януковича відсторонили від виконання обов’язків. Тоді Івана поранили. Згадує, медики «зашивали» у будинку профспілок. На Євромайдан кременчужанин поїхав, бо його вразило побиттям студентів беркутівцями в листопаді. 

Іван Балацький, учасник Революції Гідності, організатор виставки

- Коли їх побили, коли я зрозумів, що мій син на два роки молодший за тих хлопців, яких побили, ганялись за ними здоровенні дядьки, Беркут, гнались десь по 600-800 метрів, ловили їх під Михайлівським Собором, то це мене вкрай обурило. Після цього я поїхав на Майдан і знаходився по 2-3 дні на тиждень. 

Особливу увагу  на фотовиставці ініціатори звернули на світлини військових медиків. Поранений 2015-го у Пісках на Донеччині, доброволець Юрій Крамаренко зауважує - їх помічають рідко, проте цінність цих «янголів» у камуфляжі неоціненна.

Юрій Крамаренко, голова ГО «Добровольці України»

- Я сам був поранений, і мене врятували саме медики. І я їм завдячую своїм життям, тому в другій частині фотовиставки у нас представлені в більшості своїй  медики, які рятують життя на передовій, на лінії зіткнення.

Фотографії до виставки збирали  звідусіль - особисті архіви, соціальні мерЕжі. Її показали у  Кременчуці, планують - у столиці. Студентка Руслана  каже - дивитись на знімки важко, навертаються сльози.

Руслана Горякіна, студентка Полтавського професійного ліцею сфери послуг

- Взагалі не можу себе там уявити. Це дуже страшно. Дуже важко було дивитися, шкода дуже людей. І я не розумію, навіщо робити цю війну. 

Стрічка новин