Українцям знизили норми споживання газу

Українцям знизили норми споживання газу

Кабмін повторно знизив газові норми для споживачів без лічильників, а також зобов'яже Нафтогаз встановити лічильники.

Набуло чинності зниження газової норми 3,3 кубометра на людину для споживачів без лічильників. Відповідну постанову Кабінету міністрів за №63 від 30 січня 2019 року оприлюднено на сайті уряду.

Редакція опублікованої постанови не змінилася в порівнянні з редакцією розглянутого на засіданні Кабінету міністрів 30 січня проекту відповідної постанови.

Також вступило в силу зниження норми споживання газу для споживачів при відсутності централізованого гарячого водопостачання і газового водонагрівача з 18,3 кубометрів до 5,39 і для тих, хто використовує газову плиту і водонагрівач з 23,6 кубометрів до 10,49.

Кабмін встановив, що не допускається нарахування й облік заборгованості на особистому рахунку побутового споживача за газ, яка виникла у зв'язку з припиненням дії раніше чинних постанов уряду за нормами споживання газу населенням без лічильників (прийнятих у 2015-2016 роках).

Окрім того, не нараховується постачальниками газу для побутових споживачів заборгованість за газ у межах норм споживання газу при відсутності газових лічильників, затверджених постановою уряду від 8 червня 1996 року за №619, у редакції, яка діяла до 1 жовтня 2014 року, а також штрафні санкції, 3% річних та інфляційні витрати, нараховані на таку заборгованість.

Стрічка новин