Свавілля чи справедливість?

У селі Кошманівка Машівського району школярі залишились без опалення. Запобігти відключенню газу намагались нардеп Артем Вітко та представники місцевої влади.

Це Кошманівський будинок культури. Тут розташована бібліотека, десять різножанрових гуртків, клуб дозвілля, а також спортивна зала, в якій проводяться заняття із гандболу, футболу і настільного тенісу для 70 школярів.Зараз вони залишились без тепла. «Газовики» вирішили з суто формального приводу вимкнути дітям опалення серед зими.

Ігор Тарасовський, директор Кошманівського сільського будинку культури 

- До мене подзвонила мій начальник Ніколенко Лариса Олександрівна і повідомила мене про те , що нам відключать газ на певний період. Після того, як мене повідомили, за дві годинни приїхали працівники "Полтавагаз" і хотіли нам відрізати газопостачання.  

Сталося це у п’ятницю ввечері, коли державні органи закриваються на вихідні.

 Ірина Мельничук, оператор котельні 

 - Ось приїхали газовики,відрізали труби, одразу на вулиці стояк вони зірвали, а потім коли я приїхала о сьомій годині вечора, зайшли відкрутили оце все. Ось стояки. 

Ця котельня обслуговує  сільський будинок культури, бібліотеку та спортивну залу Кошманівської школи. 

Валерій Остах, вчитель фізичного виховання Кошманівської НВК 

- Діти в нас приймають участь в різних змаганнях обласного рівня,всеукраїнського рівня. Нещодавно, 2 тижні тому, ми повернулись з Харкова (ганболісти юні). Збираємось через тиждень в Кривий Ріг їхати, а займатися коли в спортзалі 5-7 градусів, ви самі розумієте. 

В роздягальні школяри рятуються обігрівачем, в спортивній же залі- термобілизною. 

Катерина Палийвода, школярка 

- Звісно ж морози і не дуже комфортно тренуватись, тому що дуже холодно. 

Владнати цю ситуацію та захистити людей намагався народний депутат України Артем Вітко. 

-Ти знаєш що тут знаходиться?

-Знаєм. Об'єкт , який підлягає припинення газопостачання. 

-Ти що не людина, чи що ? Ти не знаєш , що тут діти навчаються. 

-Це не навчальний заклад. 

-Як не навчальний? Сюди люди приходять спортом займатись. У вас є діти?))

Проте такі аргументи на працівників газової служби не подіяли. Вони викликали поліцію через перешкоджання їхній роботі та все одно відрізали стояк. Ці дії спричинили аварійну ситуацію - витік газу. 

Лідія Бережна, Кошманівський сільський голова 

- Механічним способом зірвавши стояк біля котельні Будинку культури, вони порушили подачу газопостачання, пішов витіг газу і другого варіанту , як пломбувати котли вже не залишалось. 

За укладання договору на постачання газу у Кошманівському будинку культури відповідає завідувач сектору культури Машівської РДА Лариса Ніколенко. Вона пояснила, зараз триває тендертна процедура. Так сталося, що з "Полтавагаз збут" договір вже закінчився, а з новою фірмою ще не заключений. 

Лариса Ніколенко, завідувач сектору культури Машівської РДА 

- 1 лютого, коли сталася така ситуація, я поїхала в «Полтавагаззбут», домовилася з начальником, що ми з першого лютого оформимо цей договір сроком на місяць. Якщо потрібно ми оформимо його далі, якщо новий наш переможець не надасть свої документи і не заключить з нами договір. Сьогодні я повинна була бути там , аби забрати цей договір. 

Отримати ж роз'яснення стосовно цієї ситуації у ТОВ «Полтавагаззбут» нам так і не вдалось. 

- Приймальня «Полтавагаззбут»

- Доброго дня, мені потрібен Григорій Степанович. 

- Це журналістка телеканалу «Місто» Хаврель Юлія.

- Його зараз нема він у відрядженні.

- Зрозуміло, а хто мене може проконсультувати ?

- А з якого питання?

- Стосовно Кошманівського сільського будинку культури, там вимкнули газ. 

- Щас, секундочку, зачекайте будь ласка

- Ви або інформаційний запит надішліть, щоб розглянути. А директор сьогодні і завтра в Києві. 

А поки розглядають інформаційний запит, укладають договори та лагодять зірваний стояк, школяри та мешканці Кошманівки змушені займатися в холоді.

Артем Вітко, народний депутат України 

- Я особисто вважаю, що це просто злочин. Діти замерзають при тому , що Полтавська область має лідируючі позиції у видобутку газу. Я взагалі вважаю, що полтавські споживачі мають йти за пільговою ціною, а не те , щоб там відключали газ. Особливо там, де займаються наші діти. Вважаю, що газовики зовсім знахабніли. Вони працюють проти українських дітей, а фактично проти українського народу. Я вже направив запити і звернення до Кабінету Міністрів України, Національної поліції, Полтавської облдержадміністрації та Полтавської обласної ради. Дії ТОВ «Полтавагаз збут» не можуть залишатись безкарними. Ми разом маємо зупинити це свавілля. 

Стрічка новин