У Лубнах у працівниці дитячого садочку виявили туберкульоз

Це сталося у дошкільному закладі «Берізка». Будівлю садочка прокварцювали і провітрили співробітники Лубенського лабораторного центру.

Працівники пройшли медогляд, а половині вихованців закладу зробили реакцію манту на туберкульоз.  

Марина Гребенюк, головний лікар Лубенського обласного протитуберкульозного диспансера

- Туберкульоз виявився завдяки тому, що працівник звернувся до терапевта жіночої консультації, який призначив лікування гострого трахеїту. Лікування не дало відчутних результатів. Тоді було проведено мікроскопічне дослідження харкотиння на туберкульозну інфекцію і були виявлені туберкульозні палочки. Людина була направлена до нас на консультацію, дообстежена. Аналізи направленні на підтвердження діагнозу в обласний диспансер. Сьогодні зранку і  вже після обіду ми мали підтвердження діагнозу - відкрита форма туберкульозу.

Мирослав Костенко, начальник Лубенського управління освіти 

- Ми сьогодні вкотре перевірили наявність медичної книжки цієї працівниці. Там є актуальними всі дослідження і висновки лікарів, щодо її допуску на її робоче місце у дошкільному закладі. Зокрема флюрографія проведена в останнє у березні 2018 року. А чільний регламент передбачає раз на рік проходження флюрографії на предмет виявлення цього захворювання. 

Стрічка новин