Небезпечний перехід

Мешканці приватного сектору мікрорайону Половки вимагають пішохідний перехід на перехресті вулиць Львівської, Великотирнівської та Космічного провулку. Мовляв, відрізані небезпечною трасою від міста та мусять «перебігати» дорогу, ризикуючи власним життям. У ситуації розбирались наші журналісти. 

Історично -  село Рябухи, нині просто приватний сектор мікрорайону Половки. Мешканці вулиць Львівська, Яблунева, Рябушанська та інших обурені - до найближчого переходу біля заправки близько п’ятнадцяти метрів, але переходити і там незручно - бракує повноцінного тротуару. 

Володимир Хоменко, мешканець мікрорайону Половки

- Я батько трьох дітей. І коли дитина йде на тренування, я хвилююся. Пояснюю йому - або йди через заправку або ... зараз купи снігу, і йти через ліс, а я хвилююся. Я не хочу очікувати, доки мені зателефонують із швидкої та повідомлять, що збили дитину. 

Рух на трасі пожвавлений. Полтавці розповідають - за п’ять-сім років згадують три летальних випадки  - саме на перехресті.

Віктор Стволов, мешканець мікрорайону Половки

- Що уже говорити про дітей, які не можуть перейти дорогу. Особливо в час-пік, коли діти повинні йти до дитячого садочку чи в школу, або ж в гуртки. Завжди обов'язково тут такий рух, що неможливо пройти.

Андрій Усачов говорить - вже писав запит до комунальників. Відмовили. Хоча активіст вважає - проблема вирішується просто: варто встановити два знаки «пішохідний перехід», намалювати «зебру», влаштувати невеликий тротуар. Тоді і автомобільних аварій стане менше.

Андрій Усачов, депутат  Київської районної ради

- Саме на цьому місці є розрив сполошної лінії, це дозволяє нібито згідно правил дорожнього руху здійснити розворот. Тобто розвернутись повністю  у інший бік. За літо в цьому місці щонайменше 5-6 аварій відбувається через те, що один намагається розвернутися, а інший не встигає загальмувати, і потім просто доганяє цю автівку, яка стоїть на розвороті. 

У Патрульній поліції повідомили - аварії були, проте пішоходів на перехресті не збивали. До того ж пішохідний перехід не може з’явитись на перехресті - адже з боку Львівської немає повноцінного тротуару.

Катерина Григоренко, ст. інспектор прес-служби Управління  патрульної поліції в Полтавській області 

- Щодо цього перехрестя – з початку січня 2018 року по сьогоднішній день на цьому перехресті сталося дві дорожньо-транспортні пригоди. Це зіткнення було між автомобілями, тобто це дві пригоди, які оформлювались співробітниками патрульної поліції.

Питання доцільності  пішохідного переходу вирішують фахівці управління житлово-комунального господарства у Полтаві. Та вони заявили - на Великотирнівській вже є перехід. Тож згідно проектно-кошторисної документації з капітального ремонту вулиці Великотирнівської , перехід поряд просто неможливий.

Костянтин Малько, перший заступник начальника управління житлово-комунального господарства

- Там є перехід рядом. Є норми, закони, які передбачають, що переходи мають бути мінімум 300 метрів один від одного. І  була проектно-кошторисна документація, яка погоджена в ДАЇ, де не передбачалось там ніякого пішохідного переходу. 

А тим часом, полтавці все одно сподіваються, що перехід та тротуарна частина таки з'являться. 

Стрічка новин