Полтавці вимагають від чиновників дій

Падіння небезпечних буруль з дахів будинків стали причиною звернення полтавців до міської влади. Чи вдалося містянам знайти діалог із керівниками міста - розкаже Лідія Ритченко. 

Лідія Ритченко, журналіст

- Біля Полтавської міської ради зібралися полтавці, для того, щоб озвучити свої пропозиції міській владі. Питання стосується падіння бурульок, а також травмування ними людей. На Полтавщині цьогоріч травмувалися від бурульок шість людей. П’ять з них – у Полтаві.

Наталія  Талипова разом із іншими полтавцями біля міськради. Жінка - свідок травмування льодяною брилою шестирічної дівчинки. Вона хоче, аби у місці більше не траплялося таких випадків.

Наталія Талипова, полтавка

- Наша мета – це отримати діалог з владою і  те, щоб нас дослухалися стосовно спільних дій, які мають бути в таких ситуаціях. І звісно, щоб застерегти громаду міста на момент ще падання снігу , вирішити питання разом із громадою.

Більше десяти  полтавців попрямували до кабінету заступника Полтавського міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олексія Чепурка. Діалог відбувся, але питань у мешканців міста  виникло багато. Атмосфера була напруженою.

Михайло Хворост, полтавець

- Яка траєкторія польоту льодини із даху, де нахил хоча б 30 градусів, приблизно ледь не на проїжджу частину. Про які стрічки тут може йти мова?  Ви відповідаєте за безпеку людини, яка йде по тротуару під цим будинком.

Оксана Докторович, полтавка

- В нас Шевченка №83, колишній гуртожиток. Тепер це будинок. От у нас із 2-го під’їзду можна вийти тільки через глибу, яка висить вгорі. І можна вийти через глибу, яка впаде нам на голову. Реакції – ніякої. 1580 дзвонили, зверталися. Буль ласка, де? Квартир дуже багато з маленькими дітьми. І що тоді буде. Давайте будемо знову нову дитину хоронить.

Можливості прибрати льодяні брили із дахів усіх будинків міста Полтави у комунальників - немає. Так говорить заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олексій Чепурко. Адже на балансі житлово-комунального господарства - чотири вишки, а от будинків 407. В середньому за день вони можуть очистити від льоду лише п’ять будинків. 

Олексій Чепурко, заступник Полтавського міського голови з питань діяльності виконавчих органів 

- Ми зараз провели перемовини з компаніями, які займаються  прибиранням снігу з дахів. Визначена сума один раз за сезон почистити оці 407 дахів. Десь в районі трьох мільйонів гривень – назвали нам ці організації. Ми зараз будемо виходити з пропозицією до депутатів. Окрема історія – це медичні заклади, заклади освіти, садочки, школи. Там, скоріш за все будуть підписані окремі договори.

Нині у Полтаві планують закупити ще дві вишки для прибирання бурульок з будинків. Але після діалогу із заступником полтавці залишилися невдоволеними. Ходити тротуарами небезпечно зараз, а не потім, каже Наталія Талипова. І хоча такі  ділянки  огороджені стрічками,  містяни порушують правила та йдуть повз них. Адже іншого місця, щоб обійти цю територію - немає. Довкола - проїжджа частина. 

Стрічка новин