У Полтаві обрали книги, які видадуть за кошти обласного бюджету

У Полтаві обрали книги, які видадуть за кошти обласного бюджету

Експерти відібрали 10 книг. 6 з обраних - видавничі проекти комунальних видавництв.

У Полтавській ОДА відбулося засідання Експертної ради з випуску соціально значущих книг авторів області. Експертна рада, до складу якої входять представники облдержадміністрації, депутатського корпусу обласної ради, науковці, фахівці бібліотечної справи, представники громадськості, відібрала 10 книг, видання яких профінансують з обласного бюджету. 6 з обраних  – видавничі проекти комунальних видавництв.

Загалом, на  конкурс подали 29 заявок від семи полтавських видавництв. До Плану випуску соціально значущих видань місцевих авторів,  що видаються за кошти обласного бюджету у 2019 році рекомендовано включити:

  • видання для дітей і юнацтва: "Казкові пригоди у звичайному лісі"/ Н.Крамаренко, "Пригоди кота Мурчика в Полтаві" / Л.Гевленко, Г.Грибан, "Нащо равликові хатка?" / Г.Пустовгар.
  • художня література: "Віха"/ І.Чайка, "Григір Тютюнник. Мануйлівський записник" / О.Неживий, "Калинове гроно. Том V. Антологія творів полтавських літераторів ХХ-ХХІ століть для дітей" / за редакцією М.Любивого та ін.
  • наукова та науково-популярна література: "До вас я маю особливу симпатію…Листи Григорія Костюка до Олекси Ізарського " / автор-упорядник О.Ротач.
  • видання національно - патріотичного спрямування: "Антон "Еней" Цедік - правдива Душа у пошуках Істини / упорядник О.Стоцька, О.Голтвяниця, О.Цедік, "Шляхами неоголошеної війни" / В.Сусід.
  • довідкові та інформаційні видання: "Привіт із Полтави" (Ілюстрований каталог поштових карток з видами міста та околиць. Частина друга) / Є.Аничин.

Проект Плану направили на погодження постійних профільних депутатських комісій обласної ради .

Також, з нагоди відзначення у 2020 році 95-річчя від дня народження видатного полтавського поета, літературознавця Петра Ротача, Експертною радою рекомендовано видання окремим проектом за кошти обласного бюджету енциклопедичного бібліографічного словника "Полтавщина літературна" Петра і Олександра Ротачів (у 3-х томах).

Стрічка новин