Символ року в аграрній академії

Мова про пам'ятник свині. На ньому викарбуваний напис «Одвічній годувальниці українського народу». Святиня не один рік прикрашає територію академії.

А це пам'ятник свині. Знаходиться він на території аграрної академії. Композиція складається з свині та фігур двох маленьких пастушків - хлопчика й дівчинки, у національному вбранні. Спочатку планували зробити двох янгелів, які несуть свиню, однак ця ідея не сподобалася священнослужителям. Тому янголів замінили дітьми. На пам’ятнику викарбуваний напис «Одвічній годувальниці українського народу».

Микола Опара, кандидат с/г наук, професор кафедри землеробства і агрохімії ім. В.І.Сазанова

- І це дійсно так, бо українці - це нація, яка споконвіку любить сало. В 1990 році у нас в області було 1 мільйон 300 тисяч голів свиней. Вдумайтеся лише. Уже в 2000 - це через 10 років. Їх стало всього 409 тисяч. 

Микола Опара говорить - саме ця тварина неодноразово рятувала наш народ від голодної смерті. Але кожен рік популяція цих тварин на Полтавщині зменшується, а галузь занепадає. 

Микола Опара, кандидат с/г наук, професор кафедри землеробства і агрохімії ім. В.І.Сазанова

- Зараз в області два великих господарства - Степне, Полтавського району по великій білій породі свиней. А в Декабристах - Миргородського району - теж дослідне господарство нашої дослідної станції. Там Миргородська. Це наша Миргородська, чорно-ряба порода.

В аграрній академії студенти шанують цих тварин. І мають свою традицію, що пов'язана з цим пам'ятником. 

 - Кажуть отак: оце перед іспитом, щоб добре здати, то треба поцілувати в п'ятак. Тоді вдача буде. Він трохи відполірований, а його наразі відрестраврували й пофарбували.

Стрічка новин