П’ятого лютого в Україні розпочали реєстрацію для участі у ЗНО

Нагадуємо, державну підсумкову атестацію у формі ЗНО складатимуть випускники шкіл, учні професійно-технічних закладів та студенти вишів І-ІІ ступенів акредитації. Про особливості та нововведення процесу тестування в 2019-му році дивіться у сюжеті.

Дати проведення зовнішнього належного оцінювання - з 21 травня по 13 червня. Оголошення результатів - 14, 20 та 25 червня. Пробне ЗНО для бажаючих проведуть 16 та 23 березня. Механізм реєстрації можна знайти на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Прогнозують приблизно дванадцяти тисяч шестисот учасників ЗНО. 

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Згідно рішень Харківського центру оцінювання освіти, у Полтавській обл. працюватиме 9 округів. Це місто Полтава, Кобеляки, Кременчук, Горішні плавні, Карлівка, Лохвиця, Лубни, Миргород, Пирятин, Гадяч. 

Директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти закликав випускників ретельно ознайомитись з умовами складання ЗНО. Наприклад, цього річ суворо заборонено навіть переступати поріг приміщення, де проводитимуть тестування, маючи при собі мобільний телефон. Студентів коледжів й технікумів,  які не склали успішно ЗНО торік, чекають хороші новини.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

- Відповідно положень про Державну підсумкову атестацію, ті учні технікумів і коледжів, які отримали незадовільні оцінки, а саме 1,2,3 по 12 бальній системі мусили бути відраховані. Але, оскільки це було вперше, Міністерством освіти і науки прийнято рішення дати їм повторну спробу пройти ДПА у цьому році. 

Що ж до вступної кампанії, то з'явився ряд нововведень. Сертифікати, які подає вступник до вишу, можуть бути за 2017, 18 та 19 роки, окрім сертифікату з іноземної мови. Він має бути за 2018-2019. Змінено дати проведення творчих конкурсів. Введено пільги для учасників будь-яких  бойових дій (а не лише учасників АТО і ООС). Вступник має право подавати сім  заяв на чотири спеціальності.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Для вступників, які вступатимуть на професії педагогічних і медичних вузів, але ж укладають угоди про трьохрічне відпрацювання в сільській місцевості або селищі міського типу можливо першочерговість зарахування.

Розповіли освітяни також і про пілотний проект сертифікації вчителів.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

- В цьому році в Україні починається програма сертифікації вчителів. Вона починається у порядку експериментальному. Тільки для 1000 вчителів України виділена така квота. Участь у цій сертифікації для вчителів України є винятково добровільною. 

Педагог, який успішно пройшов сертифікацію, отримає 20 відсотків до заробітної платні. Також йому зарахують чергове проходження атестації. Мета експерименту - виявити «творчу еліту» серед вчителів, які стануть на чолі реформування системи освіти в Україні.

Стрічка новин