Вдруге за січень Полтавський рибоохоронний патруль провів природоохоронні заходи для попередження явищ задухи риби

Вдруге за січень Полтавський рибоохоронний патруль провів природоохоронні заходи для попередження явищ задухи риби

Від нестачі кисню риби виснажуються, а потім гинуть.

Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області не лише стежить за дотриманням Правил рибальства, а й за сприятливими умовами проживання водних біоресурсів.

Рибам, як й іншим тваринам, для життя потрібний кисень. Цьогорічна зима, з великими снігопадами та морозами, створила вкрай несприятливі умови для зимівлі риби. При значній товщині льоду зменшується кількість води у водоймах, а сніг заважає проникненню сонячного світла. Усі ці чинники призводять до зниження вмісту кисню у воді, що сприяє виникненню задухи. Від нестачі кисню риби виснажуються, а потім гинуть.

Основним методом боротьби із задухою є насичення води киснем. Так, Полтавський рибоохоронний патруль проводить заходи зі збагачення водойм киснем. 10 січня пройшли спільні заходи з громадськими інспекторами на території Кам'янського водосховища Кременчуцького району Полтавської області. Зокрема прорубали велику кількість лунок, де встановили очеретяні снопи, які дозволяють надходити кисню у воду. Також відібрали проби води на визначення вмісту розчиненого у воді кисню та здійснили заміри температури води.

"За результатами проведеного дослідження явищ задухи риби не виявлено. Працівниками нашого Управління протягом зими регулярно відбираються зразки води з різних ділянок водойм з метою контролю рівню кисню. Наш патруль планує надалі проводити спільні природоохоронні заходи з попередження явищ задухи риби у зимовий період з користувачами водних біоресурсів та громадськими організаціями", — прокоментувала очільниця Полтавського рибоохоронного патруля Оксана Кулинич.

Згодом, 15 січня Управління провело спільні заходи з небайдужою громадськістю і користувачами водних біоресурсів, які здійснюють промисел на Кременчуцькому водосховищі. Так, водойму збагачували в районі с. Кагамлик Глобинського району Полтавської області.

У результаті прорубали майже 500 лунок. На цій території явища задухи водних біоресурсів не виявлено.

Стрічка новин