Вдруге за січень Полтавський рибоохоронний патруль провів природоохоронні заходи для попередження явищ задухи риби

Від нестачі кисню риби виснажуються, а потім гинуть.

Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області не лише стежить за дотриманням Правил рибальства, а й за сприятливими умовами проживання водних біоресурсів.

Рибам, як й іншим тваринам, для життя потрібний кисень. Цьогорічна зима, з великими снігопадами та морозами, створила вкрай несприятливі умови для зимівлі риби. При значній товщині льоду зменшується кількість води у водоймах, а сніг заважає проникненню сонячного світла. Усі ці чинники призводять до зниження вмісту кисню у воді, що сприяє виникненню задухи. Від нестачі кисню риби виснажуються, а потім гинуть.

Основним методом боротьби із задухою є насичення води киснем. Так, Полтавський рибоохоронний патруль проводить заходи зі збагачення водойм киснем. 10 січня пройшли спільні заходи з громадськими інспекторами на території Кам'янського водосховища Кременчуцького району Полтавської області. Зокрема прорубали велику кількість лунок, де встановили очеретяні снопи, які дозволяють надходити кисню у воду. Також відібрали проби води на визначення вмісту розчиненого у воді кисню та здійснили заміри температури води.

"За результатами проведеного дослідження явищ задухи риби не виявлено. Працівниками нашого Управління протягом зими регулярно відбираються зразки води з різних ділянок водойм з метою контролю рівню кисню. Наш патруль планує надалі проводити спільні природоохоронні заходи з попередження явищ задухи риби у зимовий період з користувачами водних біоресурсів та громадськими організаціями", — прокоментувала очільниця Полтавського рибоохоронного патруля Оксана Кулинич.

Згодом, 15 січня Управління провело спільні заходи з небайдужою громадськістю і користувачами водних біоресурсів, які здійснюють промисел на Кременчуцькому водосховищі. Так, водойму збагачували в районі с. Кагамлик Глобинського району Полтавської області.

У результаті прорубали майже 500 лунок. На цій території явища задухи водних біоресурсів не виявлено.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію