У Гадячі із 22 автобусних маршрутів залишиться 6

Фото не є прямою ілюстрацією до тексту
Фото не є прямою ілюстрацією до тексту

Нині в районі пасажирські перевезення на приміських автобусних маршрутах здійснюють ТОВ "Гадяцьке АТП-15337" та приватні підприємці.

На сесії районної ради прийняли Програму "Приміський автобус" на 2019-2020 рр., повідомляє БазарМедіа.

Загальна протяжність доріг у районі становить 1286,5 км, у тому числі комунальних – 837,985 км, загального користування місцевого значення – 393,6 км (обласні – 223,4 км та районні – 170,2 км), державного значення – 54,9 км. Дорожня інфраструктура району включає 1 дорогу державного значення, 24 дороги загального користування обласного значення, 44 дороги районного значення та 27 мостів (протяжність – 1211 пог. м), експлуатаційна довжина залізничних колій становить 46 км.

Нині у районі пасажирські перевезення на приміських автобусних маршрутах здійснюють ТОВ "Гадяцьке АТП-15337" та приватні підприємці. Пасажирооборот за 11 місяців 2018 року склав 3,6 млн пас.-км, кількість перевезених пасажирів становить 177,7 тис. чоловік.

Маршрутна мережа району налічує 22 приміських маршрути загального користування, частина з яких є нерентабельними. Це в кінцевому результаті призводить до збиткової діяльності перевізників і відсутності в достатній кількості обігових коштів. Також причиною збиткової діяльності перевізників є постійне зростання вартості запасних частин та ПММ. Такі фактори суттєво впливають на зниження рентабельності перевезень. Тож перевізники відмовляються надавати послуги з перевезення на нерентабельних маршрутах.

Регулярним автобусним сполученням із райцентром охоплено не всі сільські населені пункти. А рейсове сполучення між населеними пунктами в переважній більшості виконується раз чи двічі на тиждень. Дуже гостро питання стоїть для сіл: Харківці, Бобрик, Гречанівка, Розбишівка, Ветхалівка, Бакути.

Із метою збереження нерентабельних маршрутів, що не виходять за межі району, виникла потреба у прийнятті цієї Програми. Фінансування заходів програми здійснюватимуть за рахунок районного і місцевих бюджетів (50/50)  на підставі подання клопотання перевізників із наведеним обґрунтуванням щодо необхідності відповідної підтримки.  Загальний обсяг фінансування програми - 800 тисяч гривень. Відомо, що з існуючих 22 автобусних маршрутів залишиться 6. А для удосконалення автобусної мережі району придбають 3 автобуси "Еталон", які будуть передані в оренду ТОВ "Гадяцьке АТП-15337".

Стрічка новин