«Друге життя ялинкам»

У Полтаві утилізують хвойні дерева після святкування новорічних свят. Хто цим займається, куди їх відвозять та як їх можна повторно використати з користю у нашому місті – дізнавалася Марина Покшіна.

Марина Покшіна, кореспондент

- Після святкування Нового Року та Різдва на вулицях Полтави з'явилася величезна кількість пожовклих і обсипаних ялинок. Це – один зі смітників міста, до цього часу полтавці сюди зносять хвойні дерева. Люди залишають своїх лісових красунь біля сміттєвих контейнерів, а часто і просто біля під'їздів. Не всі полтавці знають, що навіть після завершення новорічних свят, ялинки приносять користь.

Проте, не всі ялинки у Полтаві викидають. Також колишні зелені красуні по місту збирають спеціальні машини. Потім везуть їх на підприємство КАТП-1628. Начальник гаража Олександр Михайлик поділився, що вони роблять з використаними хвойними деревами.

Олександр Михайлик, нач. гаража КАТП-1628

- Як і минулі роки використовуємо їх для опалення нашої майстерні. Після того, як наші машини їх збирають, привозять сюди, вивантажуються, потім наші оператори обтрушують від снігу та бруду і в топку. 

Начальник гаража КАТП-1628 Олександр Михайлик говорить: ялинки спалюють у топці котла на території підприємства. За його словами, отримане тепло йде на опалення боксу для техніки та машин. Експерт ГО «ЕКОЛТАВА» поділився, куди ще можна відправити ялинки після завершення свят.

Максим Макуха, експерт ГО «ЕКОЛТАВА»

- В інших містах, наприклад, там, де є зоопарки, хвоєю годують тварин. У нас такого, не знаю, де можна годувати. Можна її компостувати, але це, знову ж таки, складно. Хвойні не дуже гарно перегнивають, не швидко. Тому, в масштабах усього міста великого, я думаю, спалювання – це єдиний момент.

У різних міста – різні способи утилізації ялинок. Для Полтави ж на сьогодні оптимальний варіант – спалювання.

Стрічка новин