Кожна п’ята смерть від раку в Україні спричинена курінням

Таку статистику сьогодні оголосили на прес-конференції в Києві. Зустріч відбулася в інформаційному агентстві УНІАН з нагоди Всесвітнього дня боротьби з раком. 

Нейрохірург-онколог, експерти та нардеп обговорили низку заходів протидії онкозахворюванням. Пропонували посилити  антитютюнові кампанії та зобов’язати уряд опікуватися лікуванням онкохворих.

Антон Шкіряк, нейрохірург-онколог

- Ми з вами всі маємо займатися профілактикою захворювань онкології і усвідомленням того,що сьогодні і пасивне куріння в тому числі…В мене є пацієнти які вжитті не викурили жодної сигарети і мають рак легенів. Допоки не буде реальних програм скринінгу та виявлення раку в нашій Державі кількість людей які хворіють та помирають буде велика.

Ольга Богомолець, народний депутат України

- Ситуація на мій погляд, щодо державної політики по відношенню до онкохворих, є абсолютно критичною. Нещодавно ми підписали меморандум з низкою громадських організацій,щодо необхідності забезпечення державою лікування онкохворих.Я зараз запрошую всі ті громадські організації які опікуються проблемою онкохворих-дорослих і дітей долучитися до підписання цього меморандуму,долучитися до всіх акцій які ми проводимо, долучитися до ранньої діагностики.

Стрічка новин