Жертв від бурульок стає більше

Про це говорили на апаратній нараді в міській раді. Комунальники звітувалися та планували подальшу роботу. Тим часом, на лікарняне ліжко потрапила ще одна дитина. Стан задовільний, загрози для її життя немає.

Дитина жива, але в тяжкому стані. Подія сталася ще 2 лютого. Поблизу зупинки Зигіна, по вулиці Соборності. Льодяна брила з даху будинку впала на дівчинку. Дитину забрали до лікарні та госпіталізували. Вона в реанімації, стан тяжкий, кома. Має відкриту травму голови голови, забій головного мозку тяжкого ступеню та перелом кісток склепіння черепа. 

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- Дівчинка зараз перебуває в лікарні. Надається їй допомога медична. Поліція відкрила провадження, тривають слідчі дії. Додати поки що, нічого. 

Уже ввечері того ж дня в соціальних мережах з'явилось відео - з даху рятувальники почали збивати бурулі та лід. 

У 2016 році на цьому ж місці загинула жінка. Теж від бурулі.

Олександр Шамота, депутат Полтавської міської ради 

- Я впевнений, що міська влада, повинна була раніше відреагувати. Я вносив свою пропозицію,  тоді  ще тимчасовій комісії про те, але їм мабуть не почули. То я звернувся до міського голови з вимогою - негайно надати доручення управлінню ЖКГ. Надати розрахунки щодо субвенцій, які були виділені з міського бюджету, для того щоб боротися з бурульками. Далі терпіти смерті полтавців я не збираюся. 

Після трагедії з дитиною міська влада мовчала два дні. Апаратну нараду призначили аж на 4 лютого. За інформацією міської ради - на цьому будинку вже двічі збивали бурулі. Відповідальність за це лежить - не на ЖЕО. Вони лише допомагають. 

- Очищення дахів від снігу та бурульок входить в тариф ЖЕО 2? Люди за це платять?

- Ні, не входить і не платять. 

- Роз'яснювальну роботу проводите, що це їх приватна власність? Це їх майно, їх будинки, їх дахи, балкони, і вони повинні за ними доглядати. 

- Проводимо.

Під час наради доповідали профільні заступники з даного питання. На збивання бурульок та льодяних мас закладено 700 тис. грн. За трибуною начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому Володимир Леонов. За його словами, між КП «ЖЕО № 2» та комунальними підприємствами, які мають автовишки і підпорядковані УЖКГ» відсутня комунікація.

Олексій Чепурко, заступник Полтавського міського голови з питань ЖКГ 

- Ми вас викликали, щоб послухати, що ви зробили, а не хто «крайній». Це не ваша справа: розказувати заступнику міського голови, що потрібні робити підприємства, які йому підпорядковуються. 

Для дівчинки збирали кров. На сторінці у мережі фейсбук батько написав - крові достатньо. Чекають позитивної динаміки.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Зі свого боку будемо робити все, щоб це не повторилося. Сьогодні ви чули про те, яка робота була пророблена. Навіть, якщо б ми прибрали будинків втричі більше, то відбулася б така трагедія - це не виправдання. Але комунальники не сидять склавши руки, і роблять все для того, щоб подібних випадків було менше.

Сьогодні о пів на третю Юрій Сулаєв на своїй сторінці пише - «Знову снігова брила впала на дитину. Цього разу по вулиці Соборності 26/14. Поліція з'ясовує всі обставини. 

Стрічка новин