Артем Вітко: "Родючість ґрунтів треба зберегти, інакше втратимо кращі в світі чорноземи"

Артем Вітко: "Родючість ґрунтів треба зберегти, інакше втратимо кращі в світі чорноземи"

Народний депутат-захисник Артем Вітко виступає за посилення відповідальності орендарів землі за зниження родючості українських чорноземів. 

Разом з іншими депутатами він зареєстрував відповідний законопроект. 

"Часто маємо ситуацію, коли орендарі землі не дбають про збереження родючості ґрунтів, з року в рік саджають одні й ті ж рослини, - зазначає Артем Вітко. - Система державного контролю в цій галузі є неефективною. Штрафи – незначні, реальну шкоду ніхто не оцінює. У результаті, ми можемо втратити українські чорноземи, які є найкращими в світі". 

Законопроектом пропонується збільшити відповідальність за недотримання обов’язкових нормативів оптимального співвідношення культур у сівозмінах, за нанесення шкоди довкіллю та родючості ґрунтів.

За даними Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України, за останні 20 років середній вміст гумусу в українських ґрунтах знизився із 3,5% до 3%. Дедалі більше аграріїв у гонитві за прибутками забувають про сівозміни, сіють лише високомаржинальні культури – соняшник, ріпак і сою. При цьому часто порушуються всі агрономічні закони.

Законопроектом передбачається внести зміни до статті 53 Кодексу України про адміністративні правопорушення, статей 239, 254 Кримінального кодексу України, статті 211 Земельного кодексу України, статті 34 Закону України "Про охорону земель", якими встановити підвищення відповідальності за недотримання показників інтенсивності використання земель сільськогосподарського призначення. 

Стрічка новин