Двохсотгривневі купюри випуску 2001-го року із зображенням Лесі Українки днями доповнили гроші нового зразка - з покращеним рівнем захисту і оновленим дизайном

Плакати зі зразками нових грошей можна побачити в управліннях соцзахисту, банках, поштових відділенях й інших громадських місцях. Порадував монетний двір Національного банку Украни і нумізматів.

На відміну від старої купюри двісті гривень зразка 2007-го року мають нові ступені захисту і більший розмір - 75 на 148 міліметрів. Виконана банкнота у рожевих тонах. Зображення Лесі Українки на лицьовій стороні перемістилося вліво. Справа – водяний знак та голографічне зображення гривні. Набула змін й захисна кодована стрічка. Колір цифри тепер змінює відтінки від сріблястого до коричневого. На зворотньому боці нової банкноти двісті гривень – все те ж зображення Луцької вежі, але тепер у правому кутку купюри, і з лелекою.

Для нумізматів Монетний двір Головного банку країни випустив кілька ювілейних та пам’ятних монет. Аби долучитися до виховання екологічної культури громадян, НБУ викарбував біметалеву монету з золота та срібла "Чиста вода - джерело життя" номіналом 5 та 20 гривень. У серії "Стародавні міста" вийшла ювілейна п’ятигривнева монета до сто десятої річниці Переяслав-Хмельницького. Пам’яті видатного державного діяча Івана Огієнка присвячена ще одна монета "Видатні особистості. Іван Огієнко". До столітнього ювілею одного з найстаріших українських підприємств "Мотор Січі" пропонують придбати ось таку монету номіналом 5 гривень. І, нарешті, із золота найвищого гатунку виготовлена пам’ятна монета "Нестор Літописець" із серії "Духовні скарби України". Її номінал - 50 гривень.

Стрічка новин