Доньки продовжили справу батька

Життя в мистецтві.  Заслуженому майстру народної творчості Григорію Кисілю першого лютого виповнилося б 83 роки. Все своє життя він присвятив мистецтву. Після смерті майстра його справу продовжили доньки.  Ірина Щербак відвідала Гадяч та поспілкувалася з ними. Подробиці далі в сюжеті.

- Я щасливий, що працюю саме у цій сфері. 

Григорій Кисіль - заслужений майстер народної творчості. Все своє життя він присвятив мистецтву. Відроджував українську народну творчість. Був ініціатором створення спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво»  в Гадяцькому коледжі культури і мистецтв імені Івана Котляревського. Там і навчав всьому що знав і вмів студентів. 

- От як життя розпорядилось, що саме ця робота педагогічна стала моєю долею. І я вдячний долі, бо не мислю іншого життя, яке я прожив. 

Першого лютого майстру  виповнилось би  83. Після смерті, його справу продовжують доньки. Молодша  Ірина Середа очолила спеціалізацію, яку колись створив та багато років керував Григорій Кисіль. 

Любов до мистецтва почалась в Ірини Середи з батька.  Адже він був майстер на всі руки.

Ірина Середа,донька заслуженого майстра народної творчості Григорія Кисіля

- Він любив і малювати, і паралельно з тим працював із соломкою, і з природним матеріалом: флористикою, не дивлячись, що він чоловік. Ну, і дуже полюбляв вишивку, в сенсі тому, що навіть захопився розробкою малюнків, для вишивки хрестиком.

В такому мистецькому середовищі, професія обралась сама собою.

Ірина Середа,донька заслуженого майстра народної творчості Григорія Кисіля

- Мама моя вміла вишивати і навчила, звісно, мене. З малечку, десь 7-и років я вміла в'язати і вишивати. Виховуючись і зростаючись в такій родині не можливо не займатись мистецтвом. Руки самі тягнулись до цього.

За життя Григорій Кисіль створив декілька альбомів з власними розробками малюнків для вишивки хрестиком. Хоча сам майстер ніколи не вишивав. За розробками батька Ірина Середа вишила портрети видатних полтавців.  Їхня спільна праця отримала нагороду на обласній  премії  імені Панаса Мирного.

Ірина Середа,донька заслуженого майстра народної творчості Григорія Кисіля

- Він тільки створював візерунки. Проте, справа в тому, що дуже багато листів вишивальниці писали, що дуже легко за його малюнками вишивати. І по цей день листи приходять. 

А це Оксана Кисіль, старша донька майстра. Одним із видів мистецтва, якому її навчив батько є писанкарство. 

Оксана Середа, донька заслуженого майстра народної творчості Григорія Кисіля

- Цим технікам, основам… Я пам’ятаю як вдома ми сідали з татом і він мене вчив цьому всьому, основам. Мій вчитель - це мій тато.

Оксана Кисіль теж викладає в коледжі. Вона вчилась та працювала архітектором. Коли в закладі створилась спеціалізація, жінка повернулася до Гадяча.  

Оксана Кисіль, донька заслуженого майстра народної творчості Григорія Кисіля

- Вирішили, що потрібно вводити дисципліну, як «дизайн». Спочатку тато її читав сам. А потім сказав: «Дитино - це ж твій фах, давай допомагай». Він навчив напевно головного «Твоя робота повинна бути довершеною».

Тепер всьому, що навчив доньок батько, вони передають своїм студентам. 

Стрічка новин