Керівники області зустрілись із делегацією Республіки Казахстан

Іноземні представники парламенту та бізнесмени приїхали до Полтавщини аби ознайомитись із механізмом оформлення аграрних розписок – особливих боргових договорів, мета яких – залучити фінансові надходження у сільськогосподарські формування. 

Делегати: вісім парламентаріїв та підприємців із Казахстану планують пробути на Полтавщині п’ять днів. Відвідати кілька фермерських угідь, поспілкуватись з фахівцями щодо укладення аграрних розписок. Такі боргові цінні папери  в Україні почали оформляти у 2014 році, коли вступив у дію відповідний закон. Полтавщина була першою, де почали практикувати такі фінансові угоди. Їхні переваги - захищеність законодавством та простота укладення.  

Сергій Звольский, член Комітету з аграрних питань Мажилісу Парламенту Республіки Казахстан

- Сьогодні дві країни світу - Україна та Бразилія протягом кількох років працює у цій сфері та ми вважаємо, у вас є позитивний досвід.

Аграрні розписки в Україні вирішили проблеми із отриманням кредитів та векселів, сприяли фінансовим залученням у аграрний бізнес. З’явилась можливість конкретно  зазначити забов’язання сторін розрахуватися за отримані товари чи проведені роботи.

Сапархан Омаров, голова Комітету з аграрних питань Мажилісу Парламенту Республіки Казахстан

- Все, що ви проходили, тепер потрібно пройти і нам. Якщо чесно, у нас не дуже підтримують цю практику у країні. Проте Міністерство сільського господарства вже зробили заяву - будемо впроваджувати цю систему у дію.

Досвід Полтавщини, говорить директор Департаменту агропромислового розвитку, є прекрасним варіантом наслідування досвіду іноземцями, адже область один із лідерів по вирощуванню зерна й виробництву цукру в державі. І не тільки.

Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА

- На Полтавщині виробляють більше п'ятнадцяти відсотків всього молока, яке взагалі виробляють в Україні.

Розписки бувають фінансові та товарні - борг віддається товаром або грошима. Власне, впровадження оформлення подібних розписок є інструментом для розвитку аграрного бізнесу.

Стрічка новин