31 січня світова спільнота відзначає День ювеліра

Послідовник традицій та стилю Карла Фаберже, всесвітньо визнаного генія ювелірного мистецтва XIX сторіччя, мешкає й працює у Полтаві. У своїй скромній майстерні Сергій Синицин обладнав мініатюрний завод, а його вироби вже визнані експертами надскладними та істинно унікальними.

Ювеліром нині бути невигідно. «Люди небагаті», – каже Сергій Синицин. Проте, не стати ним не міг. До тридцяти років працював різноробочим на заводі «Легмаш». Побачив журнал із світлинами знаменитих яєць роботи Карла Фаберже. Методом багаторічних спроб та помилок, ознайомившись із рідкісною літературою, майстер на практиці спробував «приборкати» коштовний метал та самоцвіти. Першим виробом, який мав успіх, стали сережки у вигляді чобітків із мельхіору, порожні зсередини. Його помітили – мистецтвознавці, колекціонери, замовники. Найбільше Сергія цікавив стиль Фаберже. Хоча роботи росіянина він не дублював – надихався ними.

Сергій Синицин, ювелір

- По образцу нет, по образцу ни одной работы не делал. По технологии – да. Старался учиться на работах Карла Фаберже. В свое время, когда не было интернета, трудно было достать вообще какие-то каталоги работ вот этой фирмы. Ведь Карл Фаберже – это простой организатор. Он несколько мастерских вокруг себя собрал под своим именем, эти мастерские работали.

Аби втілювати бажані задуми – замовника або власні, виробляє за власними схемами унікальне устаткування, найтонші різці, особливі верстати. 

Це – чоловіча золота печатка, інкрустована діамантами. За ідеєю, вона міститиме дванадцять унікальних вставок, для кожного місяця року особлива. Хрест із золота й нефриту із візерунками, що символізують розташування галактик у Всесвіті. Синицин – володар нагороди Меморільного фонду Фаберже й численних відзнак, та його єдиний пріоритет – ідеальна робота. 

Сергій Синицин, ювелір

- Я старался достичь совершенства во всем. Даже вплоть до того, что берешь какую-то мелочь, делаешь, надо, чтоб она был совершенна. И когда видишь, что она совершенна,  тогда и душе радостно.

Монументальна багаторічна робота – яйце на особливій основі, із золотим глобусом, що обертається навколо осі, має сім фіксованих положень. Він справжній – можна вивчати географію. Всередині – зменшений майже у 4 тисячі разів собор святого Петра з Ватикану на підставці з оніксу. Безліч деталей випрацьовував нескінченно. Кожна має сенс, наприклад, символічне зображення Трійці на звороті «шкаралупки». Емаль для нефритових цеглинок переробляв 53 рази, аби «сяяла». Ювеліру до душі лише складна робота.

Сергій Синицин, ювелір

- Это работы с эмалями, с бриллиантами, высокопробным золотом. Там ведь настолько это тонкая работа, только с микроскопом. Малейший рез не туда, и все испорчено. Надо быть постоянно в напряжении.

Свої витвори, «виношені» роками, продавати у приватні колекції багатіям не хоче. Каже: їм місце – у найкращих світових музеях, бо це – для людей.

Стрічка новин