На Полтавщині виявили автівку з "підробним" кузовом

На Полтавщині виявили автівку з "підробним" кузовом

Під час огляду в сервісному центрі з’ясували, що ідентифікаційне номерне позначення кузова, наданого на дослідження автомобіля, піддавалося зміні не в умовах заводу-виробника, шляхом перезакріплення номерної деталі.

Уже вкрай рідко на автошляхах області можна зустріти автомобілі з державним номерним знаком, що містить у собі літеросполуки "ПО". Такий тип номерного знаку затверджений ГОСТОом 3207-77 у 1977 році і був у вжитку до 1992 року. Номерний знак містив одну маленьку літеру, чотири цифри і в кінці дві великі літери, для визначення області. Наша - позначалася літерами ПО.

Нещодавно на майданчик для огляду транспортних засобів сервісного центру МВС, що у Горішніх Плавнях, заїхав автомобіль ВАЗ 2106 з державним номерним знаком мХХХХПО, 1984 року випуску. Зі свідоцтва про реєстрацію видно, що майже тридцять з них, цей автомобіль мав єдиного господаря. 

Після стількох років користування, власник вирішив продати свій автомобіль, з цією метою і звернувся до сервісного центру МВС. Нагадаємо, що під час проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку, транспортні засоби (крім випадків реєстрації нових транспортних засобів, у зв’язку зі зміною найменування та адреси юридичних осіб, прізвища, імені чи по батькові, місця проживання фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, установлення газобалонного обладнання, видачі тимчасового реєстраційного талона під час передачі права користування та/або розпорядження транспортними засобами, вибракування їх у цілому) підлягають огляду фахівцями експертної служби МВС з метою звірення ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними в поданих власником для реєстрації документах. 

Під час огляду з’ясувалося, що ідентифікаційне номерне позначення кузова, наданого на дослідження автомобіля, піддавалось зміні не в умовах заводу-виробника, шляхом перезакріплення номерної деталі. Фахівцю Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України також вдалося встановити первинне номерне позначення кузова, що відповідає 1999 року випуску автомобіля. 

Виявлений факт вварення панелі повітрепритоку, на якій нанесене номерне позначення кузова підпадає під ознаки злочину, передбаченого статтею 290 Кримінального кодексу України "Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу" та карається штрафом від ста п'ятдесяти до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. 

Усі обставини злочину встановлюють працівники відділення поліції №2 Кременчуцького ВП ГУНП в Полтавській області. 

Стрічка новин