«Біла ворона»

До Октябрського суду сьогодні приїхала робоча група Ради суддів. Протягом двох днів вони перевірятимуть готовність суду до втілення нової реформи та компетентність його працівників. З порушень – вони вже виявили відсутність у залах засідань української символіки та технічну неготовність перейти на «електронний суд». Проте, за словами колективу Октябрського суду, – це не основна їхня проблема. Головна ж – суддя Лариса Гольник.

Розпочалась нарада в Октябрському райсуді об 11. У залі засідань зібрались 15 місцевих суддів та представники робочої групи Ради суддів. Відкрив зібрання Голова Ради суддів України Олег Ткачук. 

Олег Ткачук, керівник робочої групи, Голова Ради суддів України, суддя Верховного Суду

- Законом передбачено наш обов'язок контролювати організацію роботи суддів. Саме з цією метою ми здійснюємо такі поїздки. Поспілкуватись з суддями, з громадянами, побачити, в яких умовах працюють судді для того, щоб визначити ті потреби, які у суддів виникають.

Голова Ради суддів України Олег Ткачук також зазначив: головні проблеми у судах – нестача кадрів, відсутність охорони та неналежне матеріально-технічно забезпечення. Октябрський райсуд – не виняток. Тут досі триває ремонт, він не готовий до переходу на «електронний суд» тощо. Проте голова Октябрського райсуду нарікає на інше. 

Олександр Струков, голова Октябрського райсуду 

- Ніяких нарікань та скарг з боку громадян на суддів практично немає. Якщо раніше на суд надходило скарг набагато більше, ніж зараз. Це по-перше. По-друге, робота в суді велася, ведеться і буде вестися добре. В нас здоровий колектив. Одне-єдине хочу зазначити, хто заважає працювати, – це пані Гольник.

Далі скарги на суддю Октябрського суду Ларису Гольник полетіли і від інших колег. Вони розповіли: 22 грудня на зборі суддів мали вирішити спеціалізацію Лариси Гольник. Тоді вона на засідання не з'явилась. Його перенесли на 26 грудня, де призначили їй спеціалізацію – справи про адміністративні правопорушення та слідчий суддя. За словами самої Лариси Гольник, вона хотіла займатись кримінальними справами. Її позицію стосовно цієї ситуації тоді вислухати так і не вдалося.

Анна Андрієнко, заступник голови Октябрського районного суду м.Полтави 

- Ми не змогли розпочати ці збори, оскільки Лариса Гольник сказала, що ми – страуси. Ви голову засунули в пісок.

На своїй сторінці у Фейсбук суддя Лариса Гольник прокоментувала призначення своєї спеціалізації так: 

Чому я вважаю спеціалізацію, визначену мені зборами суддів Октябрського райсуду 26 грудня, дискримінаційною та незаконною.

✔️ 5 суддів – кримінальні справи, адміністративні справи.

✔️ 10 суддів – цивільні справи, слідчий суддя

✔️ 1 суддя – справи про адміністративні правопорушення, слідчий суддя (це – мені).

Лариса Гольник, суддя Октябрського районного суду м.Полтави

- Я мала право знати, взагалі яка пропозиція. Я ж повинна була на щось реагувати. Звідки я знаю, яка пропозиція? Бо до цього я була чітко визначена криміналістом, тут незрозуміло, виникає необхідність про винесення цього питання про спеціалізацію. Я могла же знати, що пропонується. Мені в цьому відмовлено було.

Пропозицією робочої групи Ради суддів стало проведення ще одних зборів. 

Олег Ткачук, керівник робочої групи, Голова Ради суддів України, суддя Верховного Суду

- На цих зборах визначили питання спеціалізації з урахуванням тієї позиції, яку сказала Лариси Владленівна. Ми хотіли б, щоб після нашого візиту суд просто почав працювати спокійно.

Як зміниться Октябрський суд після візиту Робочої групи Ради суддів, спостерігатимемо далі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію