У Полтаві свою книгу презентував сумський письменник Євген Положій

Письменник, літератор, сценарист, журналіст. У полтавській книгарні «Зміст» презентували нову збірку сумчанина Євгена Положія «Перехрестя». До початку війни автор експериментував у літературі – від фантастики до сатири, проте нині присвятив себе темі війни на Сході.

«Писати про війну, без пафосу та прикрас, правдиво і реалістично – найменше, що я можу зробити для українських героїв», говорить письменник та журналіст Євген Положій. Останні творчі доробки сумчанина, зокрема, книги «Іловайськ» та «П’ять секунд, п’ять днів», розповідають про криваві події на Сході.

Нещодавно він повернувся із Північної Америки. Волонтери, представники української діаспори запросили Положія побачити постановлену місцевим театром «Стожари» п’єсу за мотивами твору «Іловайськ».

Сергій Старих, читач

- Я вважаю Євгена найкращим для мене автором, оскільки в нього широка палітра романів, від гумористичних до філософських. Можна читати постійно, не перериваючись, проза захоплива.

Положій хоч і працює паралельно над кількома сценаріями для майбутніх художніх фільмів, у літературі тяжіє до документалістики. Спілкується з волонтерами, бійцями, неодноразово був на Донбасі. Каже: це емоційні розповіді живих та неживих, своєрідні воєнні щоденники, адже одну і ту саму подію очевидці описують по-іншому.

Перші сто примірників «Іловайська», згадує журналіст, подарував атовцям просто у військовому шпиталі.

Євген Положій, письменник, журналіст (м.Суми)

- Бачиш цих хлопців по 18 років без рук, без ніг, або дідів до 70 років, вони тобі посміхаються, вони такі сильні, і згадуєш, як скиглять люди – Боже, як нам погано тут жити! І ти розумієш, що ти в якийсь новий світ для себе потрапляєш. І цей світ, він не те що тобі подобається, він просто інший, і тут живуть сильні, світлі люди.

Свою останню збірку «Перехрестя» Положій видав у вересні, проте офіційно презентував нині. Вона містить оповідання, філософські есе та вірші різних років, деякі перероблені та переосмислені автором. Дещо зачитав вголос.

Євген Положій, журналіст, письменник (м.Суми)

- Подорожі і порівняння, як на мене, допомагають нам виокремити і зберегти найважливіше, допомагають повертатись і цінувати те, що непідвладно порівнянням.

Організатори анонсують: незабаром у книгарні планують зустріч із блогером, військовиком та мандрівником Валерієм Ананьєвим. 

Ірина Мисник, співорганізатор заходу

- Наша аудиторія різноманітна, у неї немає віку. Це якби молоді люди, так і старшого, більш зрілого віку, це люди, які думають, читають, цікавляться, люди, яким цікаве творче і літературне життя Полтави. 

Стрічка новин