Медична реформа триває

Пацієнти, які уклали декларації у 2019 році, отримають цілий перелік послуг. Все – у рамках програми «Безкоштовної діагностики». На її розвиток у державному бюджеті закладено 2 млрд гривень

Аліна Сохань – сімейний лікар. Дівчина уже набрала необхідну кількість пацієнтів, хоча в професії лише 1,5 роки. З ранку до вечора до неї – ціла черга на прийом. Вона має 1800 пацієнтів. У кожного – різні скарги на здоров'я.

Аліна Сохань, сімейний лікар 

- Люди звертаються до нас з лікувально-діагностичною метою. З лікувальною, профілактичною. На даний момент іде більше сезон ГРВІ, але звертаються і люди диспансерних груп.

На прийом можна записатися через реєстратуру або онлайн. 

Якщо пацієнт взагалі не укладе декларацію, то фінансування на його лікування з державних коштів не виділятиметься. Змінювати ж лікарів - можна. Головне перший раз укласти декларацію. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- В бюджеті передбачено, що ті, хто не уклав декларацію, бо в 2018 році було 240 гривень на цю людину, платили в центр сімейної медицини, то до 1 липня буде 120. А з першого липня буде... Поки що нічого не передбачено. Якщо він не буде, то це його право, можливо, він не хоче і буде платити гроші.

Ті, хто уклав декларацію, зможуть отримати послуги за програмою «Безкоштовна діагностика». Але лише за направленням сімейного лікаря. 

В програму «Безкоштовна діагностика» ввійдуть:

- 12 нових аналізів

- мамографія і 5 видів рентгену

- ехокардіографія, моніторинг ЕКГ та два види тесту

- 6 видів УЗД

- 4 види біопсії

- видалення новоутворень

Цю діагностику зможуть надавати як комунальні, так і приватні діагностичні центри. Головне, щоб ці заклади мали договір з Національною службою здоров'я України.

Договір передбачає, що заклад зобов'язується надавати пацієнтам послуги первинної медичної допомоги, а Національна служба здоров'я - оплачувати їх до встановленого тарифу та коригувальних коефіцієнтів. 

Базовий тариф на оплату послуг первинної медичної допомоги на 2019 рік не змінюється. 

Він становитиме 370 гривень на рік за одного пацієнта.

Враховуватимуться і вікові коефіцієнти.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію