Тепер допомагати з працевлаштуванням буде кар'єрний радник

Кар’єрний радник – така посада з нового року з’явилась в Державній службі зайнятості. Основним завданням кар’єрних радників є пошук роботи для безробітних. Що ще входитиме до їхніх обов’язків? Дізнавалась Ірина Щербак.

Сергій Фесенко шукає роботу. До цього декілька років працював трактористом та машиністом в аграрній сфері. Щось подібне шукає і зараз. Головне, говорить, аби заробітна плата була достойна. 

Сергій Фесенко, полтавець 

- На даний момент в Україні хочеться заробляти більше. Заробітна плата цікавить в районі 15 тисяч гривень, щоб не їхати нікуди, а працювати в Україні.

За допомогою звернувся до кар’єрного радника. Саме він має знайти підходящу вакансію. 

- Давайте ваші документи. Яку роботу Ви шукаєте? 

- Водія категорії С, Е

Дізнавшись, яку професію шукає людина, кар’єрний радник підбирає підходящі вакансії. 

Оксана П’ятницька, кар’єрний радник 

- Є люди, які шукають роботу, щоб була вона близько біля дому. Враховуючи ці всі індивідуальні навички, ми підшукуємо роботу. Дивимось вакансії, підбираємо 3-4, скільки забажає людина. Вакансій у нас дуже багато.

«Інститут кар’єрного радника» діє в країні тільки місяць. І вже з їх допомогою вдалося працевлаштувати близько 2-х тисяч громадян. Головна їх відмінність від інших працівників центру зайнятості - індивідуальний підхід до кожного, хто шукає роботу.  

Тетяна Рибчановська, заступник директора нач. відділу організації сприяння працевлаштування ОЦЗ 

- Будуть індивідуальні плани працевлаштування. В цей індивідуальний план працевлаштування будуть внесені оті заходи, спільно розроблені з нашим клієнтом, які допоможуть особі більш якісно і швидко знайти ту роботу, яку він для себе вважає прийнятною.

- Ми з Вами підібрали вакансію водія ТОВ «Юна тек». Я Вам зараз координати запишу.

Кар’єрний радник запропонував Сергію Фесенку можливі вакансії. Далі на нього чекають співбесіди з роботодавцями. 

Сергій Фесенко, полтавець 

- Дійсно, кваліфіковані спеціалісти, дійсно, дуже багато вакансій, дуже багато пропозицій. І так, це надійно і корисно. Для людей це буде краще.

Працювати кар’єрні радники будуть, допоки людина не знайде бажане місце роботи.

Стрічка новин