Міста Полтавщини б’ють на сполох: Уряд заборонив класти гроші на депозити

Міста Полтавщини б’ють на сполох: Уряд заборонив класти гроші на депозити

Днями, в Уряді заборонили розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду на депозитних рахунках у банках. Таке рішення стало прикрою несподіванкою для багатьох українських міст, серед яких і полтавські.

Адже завдяки дозволу класти на депозитні рахунки вільні гроші місцеві бюджети зуміли суттєво поповнитися додатковими коштами. Йдеться про постанову Уряду від 23 січня ("Про внесення змін до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках"), яка діятиме до кінця 2019 року.

"Згідно з прийнятою постановою, міста зможуть розміщувати на депозитах тільки кошти зі спеціального фонду, який зазвичай у кілька разів менше, ніж загальний. До кінця минулого року на депозитних рахунках в держбанках було близько 15 млрд гривень місцевих бюджетів. З них тільки третина – близько 5 млрд гривень – гроші зі спецфонду", – зазначив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Таке рішення Кабміну суперечить Бюджетному кодексу і закону про місцеве самоврядування, а також вдарить по бюджетах органів місцевого самоврядування. Актуальна ця проблема для Миргорода та Лубен. Адже в обох містах вже підготували документи й готові були класти гроші на депозитні рахунки. Але у зв’язку з таким рішенням Уряду, в Лубнах довелося призупинити підписання договору про тимчасово вільні кошти загального фонду на депозитних рахунках.

"У 2019 році ми сподівалися заробити на депозитах понад мільйон гривень для міського бюджету", – прокоментувала начальник фінансового управління виконавчого комітету Лубенської міської ради Тамара Романенко. 

Прийняття Постанови викликало численні звернення органів місцевого самоврядування до Асоціації міст України, в яких висловлюється вкрай негативна оцінка щодо втручання Уряду у повноваження органів місцевого самоврядування у спосіб, не передбачений законодавством. Тому Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України з проханням відмінити рішення Уряду від 23 січня 2019 року про прийняття цієї постанови.

Стрічка новин