Закон про перехід релігійних громад відзавтра набуде чинності

Закон про перехід релігійних громад відзавтра набуде чинності

Сьогодні, 30 січня, в офіційному виданні ВР “Голос України” опублікували Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи”. 

Документ набуде чинності 31 січня і регулюватиме як саме релігійна організація може змінити свою підлеглість діючим в Україні та за її межами релігійним центрам, пише УНН

Так, відтепер зміни або доповнення до статуту ухвалюватимуться загальними зборами релігійної громади та не менш як двома третинами від її складу. Останні вираховують від необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади. 

У законі також визначений перелік документів, які необхідно подати для реєстрації статуту (положення) релігійної громади.

Варто зауважити, що згідно з прикінцевими положеннями документа,  релігійна організація, у разі зміни своєї підлеглості, повідомляє про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії, або обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації, а в Криму – Раду Міністрів Автономної республіки Крим, які забезпечують оприлюднення цього рішення на своєму офіційному веб-сайті.

В Україні невдовзі створять керівний орган ПЦУ – Київську митрополію.

Нагадаємо, у Карлівці планують створити Церковну раду.

Стрічка новин