Коли будуть перевибори?

 І чи взагалі буде мер у Полтаві? Ірина Щербак зустрілась з секретарем Полтавської міської ради Олександром Шамотою. Він розповів, чи подавав клопотання до Верховної ради. 

14 вересня депутати міської ради достроково припинили повноваження полтавського мера Олександра Мамая. Його обов’язки тимчасово виконує секретар міськради Олександр Шамота. Не пізніше, як на 15 день, він мав подати до Верховної ради клопотання щодо призначення позачергових виборів. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Від мене як від посадової особи потрібно було відправити у встановлений законом термін. Я це зробив. Як вимагає від нас закон, ми подали, відправили до Верховної ради.

Саме клопотання Олександр Шамота не показав. Сказав, отримати документ можна тільки через інформаційний запит. Ми написали інформаційне звернення на ім’я Олександра Шамоти і відправили його до міської ради. Відповідь надійшла через 5 робочих днів. Ось те саме клопотання про призначення позачергових виборів. Його до Верховної ради надіслали 28 вересня.

Процедурно такий документ розглядається в Парламенті протягом 90 днів, після чого народні обранці мають призначити дату позачергових виборів. Всі терміни вже збігли, а про вибори ніхто не говорить. Секретар Полтавської міської ради не цікавився долею документу.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Я хотів би нагадати, що в нас, наприклад, місто Луцьк живе вже 4 рік без мера. Коли законно обраний мер помер, і в результаті цього – секретар міської ради. Те ж саме – в Чернівцях, те ж саме – і в деяких містах. Чому Верховна Рада не призначає, всі питання – до Верховної ради.

Саме тому ми вирішили написати інформаційний запит до Верховної Ради. На відповідь про стан розгляду клопотання та дату позачергових виборів мера ми чекаємо. Продовження цієї теми – в наших наступних випусках. 

Стрічка новин