Стихійна торгівля та сміття під вікнами

Така ситуація на ринку «Мотель». Люди обурені, тож завалюють чиновників та інстанції листами. І ось – чергове зібрання.

Цілі ряди торгових точок. Такий вигляд має стихійна торгівля з асфальту на ринку «Мотель». У жителів будинків під вікнами – постійні купи сміття та зіпсованих продуктів. Влітку з'явився ще й паркінг. Тепер торговцям є де й припаркувати автівки.

Не один рік тривало листування з владою. Писали самостійно, залучалися підтримкою і екс-депутата Дениса Поліщука. Але справа поки що на місці. 

Денис Поліщук, екс-депутат Полтавської міської ради 

- З цими питаннями я неодноразово звертався на комісію депутатську, до правоохоронних органів, до підприємця, директора ринку, на що мені постійно було відмовлено в цих питаннях.

В грудні 2018 року люди прийшли на чергову комісію до міської ради. Там їм пообіцяли провести виїзне засідання.

Через 1,5 місяці визначилися з датою та часом. На засідання прийшли місцеві мешканці, представники ринку, інспектори з благоустрою та активісти. У людей – одна вимога – навести лад. 

Світлана Яценко, мешканка будинку по вул. Грушевського, 13

- По пішохідній доріжці до АТБ теж існує постійна стихійна торгівля. Це відбувається кожного ранку з п'ятої до одинадцятої. З одинадцятої у нас завдяки тому, що є столики, проходить розпиття спиртних напоїв, дискотеки. 

Людей ця ситуація обурює. Їх ранок розпочинається з галасу торговців та людей з черги.

Світлана Яценко, мешканка будинку по вул. Грушевського, 13

- Тут торгують живою рибою, виливають це все прямо під вікна. Залишки усіх продуктів, нерозпроданих. Також залишаються під вікнами. Це все смердить. В кінці ринку, навпроти адміністрації, біля 7-8 під'їзду у нас дирекція ринку вирощує свиней, гусей, курей. 

Принесли і планування, де розміщені всі споруди. Між присутніми виникла дискусія, як вирішити проблему. Один з варіантів – встановлення паркану.

Адміністрація ринку говорить, що за стихійну торгівлю вони не відповідають. І містове з таких торговців не беруть. У людей – інша версія. Крім того, додають: за годину до проведення комісії торговці з товаром ще були. О 10.00 – уже пусті столи. Вони вважають, що адміністрація готувалася. 

Прийти до спільного рішення мешканців, адміністрації ринку та інспекції мають на депутатській комісії. Проведуть її 30 січня.

Рішення чиновників має бути компромісним та влаштовувати всі сторони. 

Денис Поліщук, екс-депутат Полтавської міської ради

- Посприяємо тому, щоб відділ благоустрою штрафував та наказував стихійну торгівлю, яка відбувається перед вікнами цих будинків, бо безпечність та комфортність нашого міста – це, насамперед, найважливіше для нас.

Стрічка новин