У Полтаві зросла вартість харчування у дитячих садках

До нас в редакцію звернулись батьки, яким, говорять, державний садочок – не по кишені. Тепер їм доведеться викласти майже тисячу гривень за меню, на яке вони не можуть вплинути. 

Син Сергія Савенкова у дитячому садочку не снідає, інколи – і не обідає. Батько розповідає: він не їсть молочні продукти. А вони – невід'ємна частина меню садочку. Так дитина цілий день може сидіти голодна. 

Сергій Савенков, батько 

- Я зіштовхнувся з тим, що в ситуації, коли була збільшена вартість за харчування, ми неодноразово підіймали питання, і це стосується не тільки моєї дитини, це стосується, як виявилось, багатьох дітей, що діти, навіть в цьому віці, відмовляються від харчування молочними продуктами. Вони не їдять їх ні у дитячому садку, ні вдома.

Через це Сергію доводиться платити двічі: за їжу додому, а з січня цього року іще більше – до дитячого садочку. І це за харчі, котрі його син не їсть. 

Людмила Бойченко, заступник Полтавського міського голови з гуманітарних питань

- В садочках, у яслах вартість харчування буде складати 25 гривень на день, а в закладах для вихованців дошкільних груп – 39 гривень. Тобто, вартість харчування буде збільшена.

Людмила Бойченко пояснює: таке здорожчання напряму пов'язане з поняттям «норма харчування». 

Людмила Бойченко, заступник Полтавського міського голови з гуманітарних питань

- На кінець 2018 року при оплаті 18 гривень у яслах і 23 гривні – в садочках норма харчування складала лише 68 відсотків. Це значить, що дитина недоотримувала тієї норми, яка потрібна, щоб дитина розвивалась гармонійно фізично, і отримувала всі відповідні харчові показники.

З міського ж бюджету відшкодовуватимуть 40 відсотків. Тобто, з 25 гривень за харчування в яслах батьки сплачиватимуть 15. А з 39 гривень у садочках - 23 гривні 40 копійок. Батьки ж дітей пільгових категорій харчуватимуться безкоштовно. 

Згідно з такою ціновою політикою, готувати окремо кожній дитині не можуть. У батьків же - інша думка. 

Сергій Савенков, батько 

- Ми запропонували декілька варіантів, і люди також пропонували, якщо готується молочна каша, то кашу можно приготувати, а молоко подати окремо списку людей, які відмовляються від молочного харчування. Тобто, виходить, що ми платимо самі гроші за нехарчування наших дітей.

Таку проблему з харчуванням у дитячих садках планують розглянути на засіданні постійній комісії з питань розвитку культури, освіти та охорони здоров'я. 

Стрічка новин