У Полтаві відзначили річницю бою під Крутами

Організували тематичну виставку та поклали квіти до пам’ятного знаку Українським Загиблим Козакам. Так вшанували пам’ять Героїв Крут полтавці, студенти, школярі. 

Десятикласниця Орина Фісанович – на виставці, яку присвятили пам’яті Героїв Крут. Серед тих, хто виступив проти більшовицької армії, були і студенти. Саме ці юнаки справили велике враження на старшокласницю.  

Орина Фісанович, десятикласниця

- Вони варті поваги. Коли самі люди, боячись наступу більшовиків, ховалися по хатах, ховали дітей, вони, ще зовсім молоді юнаки, як тоді було, як у нас на Майдані, вони вийшли і відстоювали честь своєї країни. Це інтелігенція. Ну скільки їм там було, 18-20.

Тематична виставка входить до циклу заходів, присвячених до сторіччя української революції 1917-1921 років. Вона включає близько ста світлин. На них зображені видатні місця і люди, які мають відношення до подій того часу. Організувала виставку громадська організація «ВелоПолтава». 

Юрій Репало, представник ГО «ВелоПолтава»

- Зараз на цій фотовиставці ми представляємо світлину пам’ятної дошки Аверкія Гончаренка. Він був командиром куреня першої української військової школи, яка брала участь безпосередньо у бою під Крутами.

Після виставки учасники заходу пішою ходою попрямували до пам’ятного знаку Українським Загиблим Козакам. Там вони поклали квіти та вшанували пам'ять загиблих героїв-студентів, які віддали життя,  відстоюючи право українського народу жити у вільній державі. 

Стрічка новин