Допомога по-європейськи

Представники Рятувальної організації Великобританії (UKRO) та Шотландської організації (SERA) прибули до Полтави. Тут протягом 5 днів вони навчатимуть місцевих рятувальників власним практикам. Одні із навчань відвідала й Ірина Щербак.

На цій локації полтавські рятувальники освоюють пожежну драбину, яку використовують в Шотландії. Один із них – Олександр Яременко. Говорить, ця драбина дещо відрізняється від української: інші габарити та втричі більша вага. 

Олександр Яременко, заступник директора ДПРЧ № 3 м.Полтави

- Вона дуже складна, її розкладає 4 чоловіка. Менша кількість людей її не розкладає. Адже її вага – 150 кілограм, а нашої вага – 45-48 кілограм. Тобто, може 2 людини розкладати, а тут – мінімум 4.

- Коли ми піднімаємось, робимо це ось таким чином. Приміром, як цуценя.

Інша і техніка використання такої триколінної драбини. Про неї розповідає шотландський рятувальник з 30-річним стажем Пол Вотсон.

Пол Вотсон, експерт з Шотландії 

- Українці використовують спеціальні пояски, які фіксуються крюком. В нас такого немає. Ще ми продемонстрували спосіб, як закріпитися на драбині за допомогою ноги, щоб працювати зі шлангом.

Рятувальник з Полтави Олександр Яременко особисто спробував новий метод роботи. Наступним етапом стало ознайомлення з новим пожежним автомобілем. 

Міхал Стаховіч, експерт з Шотландії

- Це пожежна машина «Сканія». Вона в собі перевозить 6 людей. Також тут налічується 1800 літрів води. Є тонкіший шланг, для менших пожеж в квартирах, машинах, та ширший шланг для масштабніших пожеж.

Три такі автівки передадуть в користування полтавським рятувальникам. Разом з технікою іноземні колеги привезли й захисні костюми. Вони витримують температуру до 1000 градусів. Оскільки безпека має бути на першому місці. Олександр Яременко ділиться враженнями.  

Олександр Яременко, заступник директора ДПРЧ № 3 м.Полтави

- Корисно, ми дізнались нові способи рятування. Включання в апарати, в них – свій спосіб, в нас – інший. Перепідготовку, загалом обмін різними способами.

Стрічка новин