На Полтавщині від початку передвиборчої кампанії склали 9 адмінпротоколів на порушників виборчого законодавства

На Полтавщині від початку передвиборчої кампанії склали 9 адмінпротоколів на порушників виборчого законодавства

Станом на 28 січня до поліції надійшли 23 повідомлення про ймовірні порушення виборчого законодавства. У 9-ти зареєстрованих випадках інформацію підтвердили – складені адміністративні матеріали.

Задокументовані правопорушення пов’язані з розповсюдженням (тобто, рознесенням, вивішуванням та роздаванням) друкованих агітаційних матеріалів, які не містять необхідних відомостей. Такі дії підпадають під ч. 2 ст. 212-13  Кодексу України про адміністративні правопорушення, повідомляють у поліції.

Згідно цієї норми, для громадянина передбачений штраф від 51 до 85 гривень, а для посадової особи – від 340 до 510 гривень. 

Частина 1 ст. 212-13  КУпАП передбачає стягнення за виготовлення або замовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять:

- відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж,  інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або в яких така інформація означена неправильно чи неповно.

Розмір штрафу для громадянина, у разі вчинення цього виду правопорушення, – від 170 до 510 гривень. А для посадової особи – від 850 до 1190 гривень.

Нагадаємо, перевірити себе у списку виборців можна он-лайн.

Стрічка новин