Понад тисячу двісті лікарів пройшли навчання у тренінговому центрі

Медиків із усієї області вчили надавати першу медичну допомогу на сучасному обладнанні та манекенах. Аналогу такого центру в Україні немає. 

Сергій Таранін, інженер-програміст тренінгового центру

- Переходимо в режим серцево-легеневої реанімації. І включаємо вже, як реальний приклад.

Сергій Таранін проводить серцево-легеневу реанімацію на ось цьому сучасному манекені. Він не лікар, але у залі тренінгового центру разом із медиками вирішив спробувати власні сили. 

Сергій Таранін, інженер-програміст тренінгового центру

– Чим більше практикуватися, тим краще вийде. 

– Цьому будь-хто може навчитися, навіть не лікар? 

– Ну я наглядний тому приклад. 

За рік у  тренінговому центрі лікарям Полтавщини провели понад 120 тренінгів та вісім лекцій. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Сьогодні ми видаємо сертифікат тільки тим, які проходять. Принцип який, ті тренери, які проходять навчання тут, а в подальшому вони навчають на місцях. 

Лікарів різного фаху вчили не лише теорії, а й відпрацювати на манекенах свої навички. Зокрема, при різних станах: зупинці серця, кровотечах. Обладнання та сучасні муляжі закупили за кошти Світового банку. Унікальність симуляторів в тому, що на них можна побачити правильність дій лікарів в різних клінічних умовах. Після навчання медики стали більш підготовленими.

Дмитро Шкурупій, тренер-консультант Центрального навчально-тренінгового центру

- На прикладі Санжарської ЦРЛ. Я можу сказати чітко, що саме після цього тренінгу, коли я там був, то вони знають, що у них на приймальному відділенні має бути дефібрилятор. Вони закупили ларингіальні маски – це альтернативний і легкий доступ відновлення дихальних шляхів.

Навчання у центрі можуть пройти не лише лікарі, а й пожежники та працівники поліції. Також в області створили ще кілька міжрайонних центрів. Загалом на реалізацію всього проекту спрямували близько 41 мільйона доларів. 

Стрічка новин