Більше мільйона жителів Полтавщини вже підписали декларації з сімейними лікарями

А це близько 70% мешканців області. Такі дані повідомили під час розширеної колегії Департаменту охорони здоров’я. 

На засіданні медики підбили підсумки своєї роботи за минулий рік. Так, в 2018-у змінилась система надання первинної меддопомоги. А лікарі почали отримувати більші заробітні плати. Також у 99-ти закладах зробили ремонти та покращили матеріально-технічну базу. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА 

- Приділяємо надзвичайно багато щодо створення і відбудови лікарень, амбулаторій в сільській місцевості. Це, ви бачите, прикладі розпочаті, які вже є сьогодні. І в першому кварталі основну кількість ми зобов’язані будемо завершити. Тобто, процес сьогодні йде.

Обговорили медики й план дій на 2019 рік. Адже цього року Полтавщина стане пілотним регіоном, де провадять госпітальні округи. 

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- З 1 квітня починається впровадження госпітальних округів. І сьогодні саме на колегії будуть підніматися питання. Як структурно буде виглядати медицина, починаючи з 1 квітня. Які будуть преференції у медиків? Які заробітні плати будуть у лікарів? Які послуги будуть, відповідно від рівня медичного закладу? Починаючи з первинним, закінчуючи обласною лікарнею. Так що питань є багато.

Стрічка новин