Як змінити прізвище чи ім'я?

В минулому році 457 полтавців скористалися цією можливістю. Які документи та скільки часу потрібно для зміни особистих даних, дізнавалась Ірина Щербак.

Полтавець Денис Кусков планує змінити своє прізвище. Теперішнє, говорить, йому не подобається. З вибором майбутнього прізвища Денис вже визначився. 

Денис Кусков, полтавець  

- Я вирішив змінити своє прізвище, тому що воно не гарно звучить. Обрав прізвище Ізотов. Тому що це прізвище тієї людини, яка завжди мені допомагала в житті.

Хлопець звернувся до РАЦСу, аби дізнатися, як проходить процедура зміни прізвища і які для цього потрібні документи. 

Я хочу змінити прізвище, і що мені для цього потрібно?

Фахівці розповідають: для того, щоб змінити прізвище чи ім’я, необхідно: паспорт громадянина України. Підліткам з 14 до 16 років - згода батьків. Якщо ви в шлюби, потрібно свідоцтво про його укладання чи розірвання. Свідоцтво про народження дітей, якщо вони є. Документ про попередні зміни імені власного, або батька чи матері. Фотокартка та квитанція про сплату держмита.

Зібравши всі документи, звертаєтесь до відділу реєстрації актів цивільного стану. Там ви маєте написати заяву про зміну прізвища. 

Вікторія Звєрєва, начальник Подільського районного у м.Полтаві відділу державної РАЦС

- Потім відділ розглядає вашу заяву у тримісячний строк. Зібрані документи надсилаються до територіального відділу Національної поліції для отримання висновку про можливість зміни імені.

Якщо поліція надає згоду на зміну прізвища, працівники РАЦСу складають заключний висновок-дозвіл на зміну імені. 

Вікторія Звєрєва, начальник Подільського районного у м.Полтаві відділу державної  РАЦС

- Протягом 3-х місяців від дня надання цього дозволу на зміну імені заявник має прийти і провести реєстрацію зміну імені. Якщо в 3-й строк він не з’явився, то цей дозвіл втрачає силу.

Обрати можна будь-яке прізвище чи ім’я. В цьому закон Вас не обмежує. В середньому, додають фахівці, така процедура займає близько 3-х місяців. Денис Кусков отримав інформацію, за якою приходив.  

Денис Кусков, полтавець  

- Дізнався, що мені потрібно. Тепер буду збирати документи для зміни прізвища.

Стрічка новин