В Октябрському райсуді сьогодні пройшло засідання у справі Артема Левченка

У листопаді минулого року на пішохідному переході його збив позашляховик. Внаслідок травм хлопець помер у лікарні. Адвокат родини Левченків Дмитро Семеха подав до суду дві скарги: на бездіяльність слідчого та прокурора. Перед початком судового засідання слідчі задовольнили його клопотання. Зокрема, бути присутнім під час показів свідків ДТП. Чи задовольнив суд прохання адвоката стосовно бездіяльності прокурора, знає Юлія Хаврель.

15:00. У залі Октябрського райсуду з'являється адвокат сім'ї Левченків Дмитро Семеха, прокурор місцевої прокуратури Ігор Зінченко та суддя Марина Материнко. Першому слово надаєють Дмитру Семесі. Він вимагає відкрити кримінальне провадження за 135 статею відносно Наталії Саєнко, а саме – завідоме залишення людини без допомоги особи. Також він вимагає розпочати досудове розслідування відносно патрульних поліцейських, які прибули на місце ДТП, та змінити підслідність кримінального провадження. Тобто, передати справи іншому слідчому підрозділу. 

Дмитро Семеха, адвокат родини Левченків 

- Хотів би додати до своїх вимог стосовно того, щоб забов'язати прокурора Полтавської області визначити підслідність: або прокуратура Полтавської області, або слідче управління ГУНП у Полтавській області.

Далі слово взяв прокурор Ігор Зінченко. За його словами, підслідність була визначена 16 січня. Цю справу розслідуває Полтавський слідчий відділ поліції. Процесуальне ж керівництво здійснює Полтавська місцева прокуратура. В той же день було зареєстровано і кримінальне провадження за 135 статтею. Відкрито кримінальне провадження і за приховування кримінального правопорушення.

Ігор Зінченко, прокурор 

- Також, ваша честь, хочу зазначити, що у провадженні Полтавського відділу поліції також перебувало кримінальне провадження за частиною першою ст.396 - це приховування вчинення злочину. Водночас, 15 січня 2019 року підслідність даного провадження визначено за територіальним управлінням Державного бюро розслідувань. Вказані матеріали відправлені туди для організації досудового розслідування. Таким чином оцінку діяльності патрульних поліцейських та інших осіб, які могли вжити певні дії для приховування вчиненого злочину, буде надано територіальним управлінням Державним бюро розслідувань.

Далі суддя відправилась до нарадчої кімнати. 

Марина Материнко, суддя 

- Слідчий суддя ухвалив за даною скарги адвоката Дмитра Семеха в інтересах потерпілого Левченко Наталії Михайлівни на бездіяльність прокурора Полтавської області - відмовити у повному обсязі. Ухвала оскарженню не підлягає.

І хоча суд Дмитру Семесі відмовив, більшість прохань родини Левченків вже задоволено. 

Стрічка новин