У Полтавській обласній лікарні відкрили урологічне відділення

Вперше за 43 роки там зробили капітальний ремонт. Крім цього, закупили сучасний апарат, за допомогою якого безкоштовно дроблять каміння у нирках без операції та наркозу.

Ось такий вигляд нині має нове сучасне урологічне відділення. Воно розраховане на 50 ліжок. На його капітальний ремонт з обласного бюджету спрямували близько семи мільйонів гривень. Тут працюватиме сім лікарів.

Анатолій Філоненко, завідуючий урологічним відділенням

- Лікуються хворі з сечокам’яною хворобою, із захворюваннями сечового міхура. Відділення функціонує з 1976 року. З цього часу проводили тільки поточний ремонт. За рахунок інтенсифікації лікувального процесу нас вистачає 50 ліжок.

За допомогою цього апарату пацієнтам можуть безкоштовно видаляти каміння із нирок.

Григорій Оксак, головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні

- Аби не оцей апарат, пацієнта треба було розрізати на половину, достати ту нирку, достати камінь. Ця процедура амбулаторна. Сьогодні подробили, завтра пацієнт поїхав додому.

Оновили і медсестринський пост. Його облаштували таким чином, щоб працівникам було зручніше спостерігати за пацієнтами. 

Ольга Карапиш, медсестра урологічного відділення

- У нас є сучасне обладнання, стоїть монітор, сюди виведені камери з коридора, з палатами. Будемо спостерігати за станом хворих. Переміщення в вечірній час, денний по відділенню. Якщо хворому стає зле – ми бачимо погіршення, і тоді медична сестра негайно йде на допомогу.

В середньому за рік в урологічному відділенні обслуговують більше півтори тисячі пацієнтів. У планах лікарів – закупити більше сучасного обладнання, щоб надавати хворим якісну медичну допомогу.

Стрічка новин