Лауреати премії Петра Ротача

Такі нагороди та відзнаки Полтавської обласної ради отримали кращі літературознавці та письменники нашого краю. Сама церемонія відбулася в обласній бібліотеці ім. Котляревського, і присвятили її Дню народження Петра Ротача – відомого українського краєзнавця та літератора. 

Олександр Ротач – син відомого краєзнавця Петра Ротача. Він став переможцем у номінації «Літературне краєзнавство». Говорить: багато часу віддає пошуковим роботам. Цього дня отримує нагороду за книгу про Ганну Совачеву – українську актрису. Автор говорить: обрав цю постать не випадково. Вона – далека родичка сім'ї Ротачів.

Олександр Ротач, переможець у номінації «Літературне краєзнавство»

- Її ім'я замовчувалося усі роки радянською владою, бо вона після 18 року залишилася на Західній Україні і виступала у театрах українських Західної України, а потім була в еміграції.

Займається Олександ Ротач не лише письменницькою діяльністю. Чоловік продовжив батьківський бібліографічний словник «Полтавщина літературна». А також, за словами автора, він пише книгу про листи Костюка. У майбутньому чоловік планує написати про маловідомих письменників Полтавського краю. Щодо перемоги, Олександр Ротач говорить: для нього це можливість зрозуміти, чи важлива його робота для літератури.

Олександр Ротач, переможець у номінації «Літературне краєзнавство»

- Щодо нагородження мого, я можу сказати, що це стимул до подальшої праці і над оприлюдненням батьківського архіву, і над власними дослідженнями.

Прийшли привітати учасників та переможця представники обласної ради, члени журі. Серед них – Микола Степаненко. Він переконаний: премія важлива для Полтавщини, бо дає можливість знайти науковців, таких, як Петро Ротач. 

Микола Степаненко, ректор ПНПУ ім.В.Г.Короленка

- Ми вияскравили по-особливому постать Петра Петровича Ротача. Нікого не потрібно пересвідчувати в тім, що він – достойний літературознавець, мовознавець, лексиколог, краєзнавець, публіцист, прозаїк, поет. Це – широкий спектр його духовної діяльності.

Окрім Олександра Ротача, нагороду отримала і Лідія Гришко. Жінка не змогла приїхати на вручення грамоти через складні погодні умови. 

Стрічка новин