У Полтаві створили донорську базу крові

Її засновниці – дівчата-волонтери. Тепер в єдиному реєстрі містяться дані про собак та котів, які можуть здавати кров. Цим самим – рятувати життя. 

Челсі та Роккі – собаки-донори. Вони неодноразово здавали кров для інших тварин. Рятували та будуть рятувати. Їх дані та координати господарки внесені до бази донорів. І якщо виникне потреба, вони готові допомагати. Челсі була і в ролі пацієнта. Ще тоді зіткнулися з проблемою  пошуку донора.

Людмила Хоменко, волонтер, одна із засновників донорської бази  

- Вона була дуже сильно покусана. І коли їй в клініці робили операцію, то вона втратила дуже багато крові. І потребувала донора. Треба було знайти собаку, хто б дав. Так як маса моєї собаки 30 кілограмів, то варто було шукати собаку понад 30 кілограмів.

Тому Людмила Хоменко і стала однією з організаторів бази.

Людмила Хоменко, волонтер, одна із засновників донорської бази  

- Створили ми її з моєю подружкою 2 місяці тому. Просто у Фейсбуці зробили сторінку і закликаємо людей залишати свої контактні дані. Ми є некомерційною структурою. Ми не беремо гроші за інформацію. Ми лише зв'язуємо господаря собаки і зв'язуємо пацієнта, який лежить в клініці.

Фото тварин-донорів розміщені у соціальних мережах, у групах Інстаграм та Фейсбук.

Щоб тварина стала донором, потрібно залишити такі дані:

- Кличка тварини

- Вага 

- Дані власника (контактний телефон із зазначенням бажаного часу дзвінків і днів тижня)

- Район міста, в якому ви проживаєте

- І наявність транспорту для доставки собаки на забір крові.

Анна Кондра, волонтер, одна із засновників донорської бази   

- Все це занесено в єдиний реєстр, де ставляться відмітки – коли собака була донором, через скільки місяців вона зможе знову бути донором. Це більш підконтрольно, і ми скорочуємо час. Тому що, наприклад, собакам, які потрапили в ДТП, і в них є внутрішній крововилив, то там час іде на лічені хвилини. Завдяки цьому більше життів рятується.

Донорами можуть бути як коти, так і собаки.

Головні вимоги: тварини мають бути привиті і клінічно здорові. 

Тварина має бути більше 20-25 кілограм. Перед тим, як взяти кров, лікарі обов’язково розраховують масу собаки, щоб знати, яку кількість можна взяти. Це не більше 10% від загальної ваги. 

Важливим є і вік. Тварина має бути не старшою 10 років.

Для здоров'я тварин це не шкідливо, а навіть корисно. Тетяна Молчанова разом із псом Лотом уже неодноразово допомагали рятувати життя.

- Він став донором років три тому. Ми вперше рятували собаку пуделя. У собачки буди погані показники. І нас попросили, то ми здали кров. 300 грамів. Все було нормально. Собачку ми врятували. Нам все вдалося. І ось рятували нещодавно пітбуля. Здав Лот 500 грамів крові.

А от для Вікторії Боряк та її лабрадора Ніколь Born to win – перший досвід. Вони записалися до бази донорів. 

- Собаки з документами, з родовідом. Ми займаємося цим професійно. І чому, якщо хтось потребує допомоги, коли є хворе цуценя чи собака, яка потрапила до аварії, то чому не допомогти?

Лікарі говорять, що кров здавати не шкідливо, а навіть корисно. Процедура аналогічна, як і в людей. Різниця лише в біології. 

Юрій Мироненко, головний лікар ветеринарної клініки VetМир

- У собак є теж групи крові, але в них не така трохи біологія цього процесу, як у людей. У собак є групи крові, але в них немає антитіл на відповідні антигени крові. Перше переливання крові від будь-якої собаки до будь-якої собаки не супроводужється ускладненннями. 

Подати дані про свою тварину чи скористатися донорською кров'ю з бази може кожен. І це безкоштовно. Волонтери сподіваються, що донорська база стане більшою. І це допоможе врятувати більшу кількість тварин. 

Стрічка новин