Про недостатність кадрів робочих спеціальностей говорять підприємці та співробітники центрів зайнятості: за ними на ринку праці – справжня черга

Приміром, у Києві на одного робітника можуть претендувати 7-8 роботодавців. Полтава теж відчуває різницю між тим, скільки місць пропонують роботодавці і кількістю наявних вакансій у міському центрі зайнятості.

Найбільш затребувані серед робітничих спеціальностей - фрезерувальники, токарі, електорозварювальники, штукатури, швачки. Всього на обліку у міському центрі зайнятості перебуває 2 тисячі 300 осіб, 40% з них – молодь. Більшість вакансій на робочі спеціальності їх не цікавить.

Цей прилад називається «тач скрін». Він працює в он-лайн режимі і показує всі вакансії центру зайнятості. Сторінка із заявами від підприємств на робочі спеціальності рясніє пропозиціями, але, на жаль, на цю сторінку заходять набагато рідше, ніж на ту, яка пропонує роботу економіста чи бухгалтера.

У цьому році міський центр зайнятості провів у 10 школах міста опитування, у якому взяло участь 1280 учнів 8-11 класів. Учням пропонували відповісти на запитання, яку освіту будуть здобувати після школи.

За 3-5 місяців таких курсів кожен безробітний може отримати робочу спеціальність, до того ж середня заробітна плата, яку пропонують роботодавці для цих фахівців – 900-1200 гривень, на відміну від 600-700 для службовців. Втім, незважаючи на цей факт, громадяни із вищою освітою перекваліфіковуватися у робітників не поспішають.

На сьогоднішній день на обліку у міському центрі зайнятості перебуває тисяча осіб, які б бажали знайти роботу службовця, а вакансій підприємства та установи пропонують вполовину менше. Із робітничими спеціальностями – все навпаки: пропозиція перевищує попит. Проблема ще в тому, що роботодавець хоче бачити кваліфіковані кадри, а це – переважно старше покоління. Скажімо, токарів чи фрезерувальників 5-6 розрядів. Випускники ж профтехучилищ мають в середньому 3-ій. На думку спеціалістів міського центру зайнятості, для того, аби робітничі професії користувалися більшою популярністю, в першу чергу, потрібні належні умови, адже та ж сама молодь мотивує своє небажання працювати на робітничих професіях відсутністю соціального пакету, технічної безпеки праці та низькою, як на обсяг і характер виконуваних робіт, зарплатнею.

Стрічка новин