Вернадський та Короленко: у поєднанні доль і поглядів

Так назвали книгу автори. Їх троє: Світлана Кигим, Людмила Ольховська та Віктор Самородов. Презентували свою роботу в Полтавському літературно-меморіальному музеї ім. Короленка. Були на зустрічі працівники бібліотек, музеїв та полтавці. Про книгу та її авторів знає Марина Покшіна.

Такий вигляд має книга «Вернадський та Короленко: у поєднанні доль і поглядів». Один із співавторів – Віктор Самородов. Він говорить: їх метою було написати таку книгу, яку зможе прочитати і зрозуміти проста людина. І щоб далі сама могла шукати відповіді. Бо, переконаний, питань буде багато.

Віктор Самородов, співавтор книги

- Це такі два роди, які охопили еліту, українську культуру, і це може бути окрема розвідка, і окрема, ви знаєте, робота, яка ще вимагає досліджень, і саме це і підкупає всіх, хто займався цими особами, що «а ми цього раніше не знали, ну тепер будете знати».

Зв'язки між родами досліджувала Людмила Ольховська. Вона говорить, що ця книга починалася з невеликої статті. Набрана вона була ще на друкарській машині. І з неї стало вперше відомо, що Вернадський і Короленко – троюрідні брати. Згодом, за словами Людмили Ольховської, були опрацьовані їх щоденники. З них відкрилися нові факти.

Людмила Ольховська, співавтор

- Ми знайшли багато спільного не лише в родоводі, а в їх людських симпатіях, антипатіях, в їх ідеологічних спрямуваннях, в їх вірі там у Бога, навіть, в їх ставленні до музики, до природи, в їх подорожах, в їх родинах.

Світлана Кигим працювала над творчістю Володимира Вернадського. Говорить: він для неї – герой. Його доля, за її словами, тісно пов'язана з Полтавою. Та головним досягненням їх пошукової роботи вважає нову знайдену родинну лінію.

Світлана Кигим, співавтор книг

- Ганна Сергіївна Короленко – улюблена племінниця Володимира Івановича Вернадського. Вона була донькою Сергія Олександровича Короленка. Це внуча-племінник Володимира Галактіоновича Короленка. Тобто, родоводи двох – вченого і письменника – перетиналися декількома поколіннями.

Прочитав книгу Яків Кубинський. Він говорить: матеріал не просто цікавий, а й складний.

Яків Кубинський, читач

- Відслідити родинні зв'язки, ознайомитися з великою кількістю документів – це велика робота, вимагаюча наполегливості та самовідданої праці.

Автори планують продовжувати роботу. Будуть досліджувати любов Вернадського та Короленка до спорту та екології. Говорять: такі напрацювання уже є. Цей примірник вийшов накладом у 300 екземплярів.

Стрічка новин