У Полтавській області фіксують порушення передвиборчого законодавства

У Полтавській області фіксують порушення передвиборчого законодавства

У 2-х випадках інформацію вже підтвердили.

31 грудня в Україні стартувала президентська передвиборча кампанія. Від початку передвиборчих перегонів до поліції Полтавщини надійшло 11 повідомлень про ймовірні порушення виборчого законодавства.

Про це днями поінформував начальник відділу комунікації Головного управління Нацполіції Полтавщини Юрій Сулаєв. Він зазначив, що в цих повідомленнях переважно йдеться про виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації з порушеннями. В одних випадках вони не містять відомостей про наклад, установу, що здійснила друк, інформацію про відповідальних за випуск. В інших - цю інформацію зазначено недостовірно.

У 2-х випадках інформацію вже підтвердили і поліцейські склали на порушників адміністративні протоколи. За рештою повідомлень у різних районах області тривають перевірки.

"Шановні учасники виборчих перегонів, закликаємо чітко дотримуватися вимог чинного законодавства, «грати» за правилами та продемонструвати високий рівень правової культури, повагу до людей, законів та самих себе! У свою чергу інформуємо, що поліція швидко й якісно реагуватиме на всі повідомлення громадян про порушення виборчого законодавства та вживатиме максимальних заходів, щоб правопорушники несли адекватну юридичну відповідальність", - йдеться у повідомленні Юрія Сулаєва.

У Головному управлінні Нацполіції Полтавщини розповіли про розміри штрафів за вчинення такого правопорушення:

  • для громадянин – від 170 до 510 гривень;
  • для посадових осіб – від 850 до 1190 гривень.

За розповсюдження (рознесення, вивішування та роздавання) під час виборчого процесу друкованих агітаційних матеріалів, які не містять вищезазначених відомостей, доведеться сплатити:

  • громадянам — від 51 до 85 гривень;
  • посадовим особам – від 340 до 510 гривень.

Стрічка новин