Інноваційна екскурсія

У Полтаві вперше пройшов інформаційно-просвітницький тур «Полтавський період Симона Петлюри» із застосуванням QR-кода. Його організували з нагоди 140-річчя з Дня народження Симона Петлюри. 

- На початку 90-х, коли в одну ніч раптом одна з вулиць міста стала називатися вулицею Симона Петлюри, трішки навіть прийшлось якесь запамороченНя. Як це так? Чому раптом вулиця Зигіна стала Петлюри? При чому тут Петлюра до Полтави?

Ось так прямісінько в автобусі почалась екскурсія «Полтавський період Симона Петлюри». Першою ж зупинкию туристичної групи став будинок, у якому він проживав. Зараз на цьому місці – меморіальна дошка.

- Кімната, кухонька, яку використовували лише влітку. Вона була дерев'яна, обмазана глиною. Звичайно, сарай, звичайно, колодязь і інші господарчі споруди. На жаль, вони всі не збереглися.

На цьому ж місці, біля садиби родини Симона Петлюри, групі презентували перший QR-код. 

- От ви можете його зараз бачити. Завдяки мобільному додатку ви сфотографуєте цей об'єкт і автоматично мобільний пристрій переходе на наш офіційний сайт Департаменту культури та туризму Полтавської ОДА, і прочитати все про Симона Петлюру.

Валентина Вождаєнко, директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА 

- Мабуть, це цікаво не тільки для полтавців, а й для наших гостей, тому що не завжди можна знайти екскурсовода. Тому таку екскурсію може провести будь-який полтавець, будь-який гость сам по собі, який має сучасний гаджет і вміє ним користуватись. Тобто, це перша електронна екскурсія.

Далі група рушила до наступної локації. А саме – аграрно-економічного коледжу. 

Наталя Кузьменко, старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

- Це колишній будинок Полтавського духовного училища, яке було споруджено в 1875 році. І це був той навчальний заклад, з якого розпочав своє навчання після початкової школи Симон Петлюра.

Тут учасникам туру продемонструвала документальну стрічку про життя та діяльність Симона Петлюри. 

Третьою ж зупинкою став будинок Патріарха Київського і Всія України Мстислава. Він був чоловіком сестри Симона Петлюри Ольги. 

- Чому саме зараз ми звертаємо увагу на будиночок, який потребує ремонту, двохсотлітній. Будинок Патріарха Мстислава. Тому що ще в 60-х роках Патріарх Мстислав, очоливши українську церкву, у діаспори мав дві зустрічі із Вселенським Патріархом і розпочав оцей процес визнання української церкви ще у 60-х роках.

Учасниця екскурсії Анастасія Гречаніна 5 років тому сперечалась зі своїм знайомим стосовно того, чи має Симон Петлюра відношення до Полтави. Після туру вона вкотре впевнилась – має. 

Анастасія Гречаніна, учасниця екскурсії 

- Мені цікаво було проїхатись, подивитись на власні очі, пощупати власними руками. Тому що все-одно ще лишаються люди, які не знають історії наших полтавських героїв. Коли ти маєш змогу зібрати свою компанію та на замовлення екскурсію, або просто не хочеш якоїсь гамірної компанії, прийти, загуглити адресу, почитати через QR-код інформацію, яка тебе цікавить. Це класно.

На даний час у Полтаві встановлено 5 QR-кодів, які містять інформацію про Симона Петлюру. 

Стрічка новин