22-го січня – День Соборності України

Цього дня у Полтаві відзначили сторіччя з дня підписання Акту Злуки УНР і ЗУНР. Полтавці зібралися на народне віче біля пам’ятника Тарасу Шевченку та поклали квіти до монументу.

Єдність, свобода і незалежність. Із квітами сьогодні сотні полтавців відзначають 100 років Акту злуки – Соборності українських земель. У 1919 році в Києві на Софіївській площі було проголошено універсал, яким дві республіки – УНР і ЗУНР – об’єдналися в соборну Україну.

Юлія Рябцева, студентка військового інституту телекомунікацій та інформатизації

- Соборність України – для мене це все, тому що немає країни – немає нас. Ми живемо тут, у нас в серці кожної людини є саме ця країна.

Максим Пухтєєв, студент Полтавського музичного училища

- Треба усвідомлювати свою єдність, свою культуру, зі своїм корінням, зі своїм народом.

Викладач історії і правознавства Станіслав Жуков проводить паралель між подіями, що відбувалися сто років тому, і сьогоденням.

Станіслав Жуков, викладач історії і правознавства

- Проблема наша в тому, що ми якраз не беремо уроків з минулого. Ми не вчимося на своїх помилках. І саме тому знову зараз знаходимося в такій доленосній ситуації. Неважливо, хто ти там, політик, чи проста людина, все залежить від нас. Просто треба, щоб кожен був на своєму місці.

У день Соборності та з нагоди сторіччя підписання Акту злуки сотні полтавців, представники обласної, міської влад, духовенства та студенти поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку. Пролунав державний український гімн. 

Стрічка новин